J-1 avant le départ du Sun Trip Auvergne-Rhône-Alpes. Vous serez tout sur cette Velorean, remake de Retour vers le futur ! et tous les autres engins solaires de l'édition ✌🏻
J-1 avant le départ du Sun Trip Auvergne-Rhône-Alpes. Vous serez tout sur cette Velorean, remake de Retour vers le futur ! et tous les autres engins solaires de l'édition ✌🏻
S mým solárním kolem se to teď před sezónou nevyvinulo nejlíp. Co se mi v serpentině v Řitce (nomen omen!) přesně stalo, to vlastně nevím - ale nejpravděpodobnější je zablokování kola během příliš prudkého manévru, kterým jsem se snažil vyhnout protijedoucímu autu v zatáčce.
Nedovedu odhadnout, jestli se nejdřív zula pneumatika a ráfek pak praskl nárazem na asfalt, nebo jestli vše začalo zhroucením ráfku. Každopádně šlo o první zkušební jízdu s novou vidlicí, kterou jsem ale při nehodě nejspíš ohnul.
Sám jsem to odnesl jen značně bolestivě zhmožděným kotníkem a odřeninami na boku a na lokti - krátké tričko, že. I kokos 🥥 se tentokrát uplatnil a zafungoval - na rozdíl od pádů, při kterých jsem si spíš prodřel kalhoty na zadku. Přeci jen, je to už moped - ne městská mikromobilita v nízké rychlosti...
Děkuji moc všem, kteří mi po nehodě pomohli posbírat se ze silnice. Zafungovalo i operativní sehnání přívěsu přes konvenční sociální sítě a místní komunitu v Řevnicích.
Moje oblíbené místo na kafe a dobíjecí pauzu.
Postřeh k festivalu #Struhadlo, kam jsem předevčírem mířil na svém solárním kole a o své cestě se snažil vést #mikroblog
Generace X nevzdává svůj souboj s generací boomerů prostřednictvím svých generačních stereotypů, jako jsou třeba nezávislé rockové kapely. A to ani ve věku, kdy se takováhle forma sebevyjádření stává plynule v podstatě sebeparodií... ale baví to účinkující i publikum, takže proč ne?
No, jak to celé dopadlo... dojel jsem, užil si festival, přespal v nedalekém lese pod širákem, opil se a popovídal s přáteli, uctivě po koncertě naslouchal velmi pokročilému levelu souboru českých trampských písní u táboráku, vedl učený dialog jak s pořadatelem, kterého jsem se snažil zasvětit do existence Fediverse, tak třeba i s členem klezmer-punkové kapely Klec, který taky dorazil na kole, dokonce neelektrickém, z 50 km vzdálených Rokycan... no a včera vyrazil na cestu zpět, kterou jsem nestihl, bouřková fronta mi dostihla na mém #solarbike kole v Hořovicích, ze kterých jsem šlapal 35 km bez elektřiny... a z toho už nemám žádné fotky.
Some of you are probably following me not because of my boosts of posts, focused on my #recumbent #solarbike . Today I am about to ride about ~100 km to open air music festival to meet with my friends. Tomorrow, the same 100 km back.
I am never sure of this counts as #biketouring or #motorcycle ride, but I like it and I would like to see more interest in this kind of vehicles.
Yes, I am swimming in the lake naked, but no photos of me, sorry ;-)
#solarbike #regel17 #recumbent #mikroblog #biketouring #bikepacking #czech #landscape
RE: https://f.cz/@xChaos/116545256873065465
Je skvělé, že už @xChaos jezdíš v tom aprílovém počasí! Mně se ten můj stroj vzkřísit do použitelné podoby zatím nepodařilo, ale můžu z něj zatím poskytnout 1.44kWh akumulátor pro testy slučování 2 baterií.
Dále prosím neznámého fandu cyklistiky, který si loni půjčil pedály Magped, když moje kolo parkovalo pár dní před @BajkazylHK aby už mi je vrátil. Nebo mu můžu k nim dát ještě boty, které mi jsou teď celkem k prdu. Stačí se ozvat ;)
Solární kolo je po výměně vadné přední vidlice i s vadným motorem (komplet laskavě zapůjčil @cobic) opět v provozu. Během dobíjecích zastávek budí pochopitelně pozornost místních obyvatel...
Experimentuju s výměnou ocelové trubičky v konstrukci střechy, která už 2x praskla na stejném místě, za modelářský karbonový profil, a zatím to vypadá funkčně.
Baterie i solární panely i po dvou letech fungují uspokojivě, problém je pouze nedostatečná kapacita baterie. Chtělo by to minimálně 2-2.5 kWh.
Měně spokojený jsem se spotřebou, která při plné rychlosti a v kopcovitém terénymu dosahuje až 20 Wh/km. S tím bych tedy žádný vytrvalostní závod nevyhrál...
#solarbike #recumbent #solarpunk #biketouring #biketooter #mikroblog