@wikiyu Chyba troszkę przesadziłeś z polemiką.
Piszesz: "Ja wybieram, że nie używam google, więc Ty masz się dostosować".
Przecież to nie tak. Nie każę komuś nie używać Google. Do skutecznej komunikacji potrzebna jest jakaś wspólna płaszczyzna, wspólna platforma, wspólny kanał komunikacji. Na przykład, abyśmy my dwaj mogli teraz ze sobą rozmawiać, musimy pisać w tym samym języku. Gdyby któryś z nas pisał w języku niezrozumiałym dla drugiego, to do (bezpośredniej) komunikacji po prostu by nie doszło.
Podobnie jest z podawaniem linków w formie pinezki. Mój znajomy to robi, a ja odpowiadam: "Nie znam tego języka, proszę podeślij mi adres z innym języku".
Nie ma znaczenia, dlaczego nie używam Google. Może mam ważne powody. A może mam powody, które dla Ciebie nie są ważne. Wszystko zależy od tego, czy jako dwie wolne istoty ludzkie chcemy się ze sobą komunikować pomimo trudności, czy nie chcemy. Jeśli chcemy, to znajdziemy rozwiązanie. Jeśli rozwiązanie będzie w mniej więcej tym samym stopniu odpowiadać na potrzeby obydwu stron, to będziemy mogli powiedzieć, że jest to rozwiązanie sprawiedliwe, nieopresyjne, nieprzemocowe. Ja akurat byłbym zadowolony, gdyby to się udało.
#bezGoogle #deGoogle #deGoogled #letsDeGoogle #Google #komunikacja #dialog