Pre ECMC 2026 Warszawa

🗓️ Start: 9 maja 2026 17:00
⏳ End: 9 maja 2026 23:00
📍 Location: ADA Puławska, Puławska 37, 02-508, Warszawa, Poland

Słynny i legendarny Polski Związek Kurierski organizuje w Warszawie imprezę przed Mistrzostwami Europy Kurierów Rowerowych, które odbędą się w Berlinie. Cały weekend ścigania się i imprezowania.
Rezerwujcie: 8-11 Maja 2026.

Friday, 8th of May

18:00 Welcome Party + Registration, 2Kola Pub, Tunelowa 2B
22:00 Timebomb Co-op Birthday Alleycat
00:00 Afterparty

Saturday, 9th of May

10:00 Registration + coffee, Solatorium
12:00 Brunch with Ali, Solatorium
14:30 Alleycat by PZKUR, Agrykola Park
17:00 Afterparty at A.D.A. Pulawska

  • Walk-in tattoos by Syrena Studio
  • Screen printing by V9 Gallery
  • Goldsprints by Warsaw Courier Emergency Fund
  • Dinner with Ali

00:00 After afterparty at Vistula Boulevards

Sunday, 10th of May

12:00 Brunch-Barbecue with Ali, Fort Agustowka

  • Tracklocross Race by Bardaszka Collective
  • Side Events by Warsaw Car Killers
  • Screen Printing from a cargobike by Kwiaciarnia Grafiki

17:00 Award Ceremony

All subject to change

https://adapulawska.org/wydarzenie/pre-ecmc-2026-warszawa/

12 Urodziny Ady

🗓️ Start: 22 maja 2026 16:00
⏳ End: 24 maja 2026 02:00
📍 Location: ul. Puławska 37, 02-508 Mokotów, Poland

DWANAŚCIE lat? Niesamowite jak ten czas leci! Musicie uczcić to z nami!
Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was bogaty program artystyczny, a do tego spotkania i warsztaty. A.D.A. bawi i uczy!

Zaczynamy obchody w piątek na punkowo. Zagrają dla Was:
⭐Past
⭐Bezdech
⭐Syrbski Jeb
⭐The Stubs

Za to w sobotę mamy dla Was super eklektyczny mix muzyczny od rapu przez blues, jazz aż po muzykę eksperymentalną i punk z sekcją dętą. Zagrają dla Was artyści z Polski, Litwy i Indonezji! A oto lineup:
⭐Rokita
⭐PukPuk
⭐Mewa i Przyjaciele
⭐Mrówkojad
⭐Nameless Creations
⭐Deviant Blues
⭐Kuntari
⭐Lapkričio Dvidešimtosios Orkestras

Do tego w sobotę mamy dla Was też:
⭐całodniowe warsztaty ogrodowe
⭐ciałopozytywne warsztaty LUSTro (obowiązują zapisy: https://forms.gle/FCzcKvGUdubGsQq98 )
⭐spektakl Teatru Terminus A Quo
⭐spotkanie „Kiedy »Stop wojnie!« nie wystarczy”
⭐pokaz musicalu „Home Street Home”

Na zakończenie potupiemy nóżką, a przygrywać nam będą Adobe, Tytus i Kryst!
Szykujemy też dla Was pyszne jedzonko, więc przygotujcie brzuszki!
Do zobaczenia!

  • mewa i przyjaciele

    Hej, nasze urodziny tuż-tuż, więc pora przedstawić kolejne osoby artystyczne, które dla Was zagrają w sobotę:

    mewa i przyjaciele to projekt tworzony przez przyjaciół, grających piosenki mewy. Część z nich pochodzi z albumu „peeling the layers off”, czyli autoterapeutycznej podróży, rozkładającej na czynniki pierwsze proces wychodzenia ze złamanego serduszka (najbardziej emo rzecz na świecie), stąd tytułowa metafora cebuli. Inne piosenki też będą, ale niestety wszystkie do bólu dosłowne i autorefleksyjne. Materiał ten przechodzi nieustanne transformacje, w zależności od pogody, nastroju, układu planet, a czasem nawet składu zespołu, który tego wieczoru zaprezentuje się następująco:

    Mewa Topolska – będzie grać na pianinie i śpiewać.

    Devi Bogusz- basistka, prywatnie traszka usiłująca utrzymać ludzką formę

    Michał Pasternacki – absolutna zmora ludzkości, a przy okazji gitarzysta nuk! i Ochłapów, je gruz i lubi ładne melodie

    Michał Sołtysik – importowany włóczykij, filozof i perkusista, a także michał

    Z powyższych obliczeń wynika, że tej nocy spodziewać się można szerokich amplitud i kontrastów od flirtowania z jazzem aż po garażowe darcie mordy. Za solówki basowe nie przepraszamy.

  • Past

    Uwaga, ogłaszamy kolejny zespół, który zagra na naszych urodzinach: Past

    Jest to warszawski zespół działający od 2011 roku na scenie niezależnej, poruszający się w stylistyce post-punku z wyraźnymi wpływami cold wave i new wave. Ich muzyka łączy surowe, chłodne brzmienie z emocjonalnym, często zaangażowanym wokalem i tekstami komentującymi rzeczywistość. Grupa ma na koncie m.in. albumy „czarno / biała” (2017) i „Sama” (2018)

  • TOP 1 polskiego rock’n’rolla. GRANDE STUBS.

    Na pewno zżera Was ciekawość, żeby dowiedzieć się, co przygotowaliśmy dla Was z okazji naszych 12. urodzin. Dlatego postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić pierwszy zespół, który zagra na naszej scenie w piątek – The Stubs!

    Nie ma w tym kraju drugiego takiego zespołu. Stubsiaki od 2010 roku wydali 5 płyt i kilka epek, ale przede wszystkim zjechali pół świata i zagrali setki porywających koncertów. Grali na największych festiwalach, na skłotach, dachach, w kiblach, klubach, lasach, szopach, garażach, trolejbusach… Nieważne. Teraz zagrają sobie po 12 latach przerwy na Puławskiej z okazji urodzin A.D.A!

https://adapulawska.org/wydarzenie/12-urodziny-ady/

ROK KONIA! DRAG+BURLESKA+TAŃCE+JEDZENIE

🗓️ Start: 20 lutego 2026 19:00
⏳ End: 20 lutego 2026 22:00
📍 Location: ADA Puławska, Puławska 37, 02-508, Warszawa, Poland

Zapraszamy na obchody nowego roku księżycowego, tym razem w odsłonie wietnamskiej!
Tết Nguyên Đán, czyli Święto Pierwszego Dnia, to najważniejsze święto w kulturze wietnamskiej, celebrujące nadejście wiosny. Podobnie jak w wielu krajach Azji, w Wietnamie każdy rok w dwunastoletnim cyklu ma przyporządkowane sobie zwierzę i tym razem będzie nim KOŃ.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalny pokaz burleski i dragu w tematyce KOŃSKIEJ w absolutnie doborowej obsadzie! Będą osoby dragowe Vujo, Ivana oraz Miss Take oraz performerki burleski Chloé Angélique i Klod’elicious, a także specjalne gościę z Wielkiej Brytanii – drag monster Co Kendrah.
*CW: pojawią się sceny o charakterze erotycznym (bardziej niż zwykle), jedynie dla widzów dorosłych

Później na parkiet zaprosi Was Lan Ơi – DJskie fusion polsko-wietnamskie!

Oprócz tego zaserwujemy Wam wegańskie wietnamskie jedzonko, a także każdy na wejściu dostanie ciasteczko z wróżbą na nowy rok!

Do zobaczenia i chúc mừng năm mới!

bramka: 19:00
start show: 20:00

https://adapulawska.org/wydarzenie/rok-konia-dragburleskatancejedzenie/

Żona miała urodziny. Na wishliście była między innymi wędzarnia balkonowa. No i kupiłem. Prezent został uroczyście przekazany a następnego dnia wędzarnia została odpalona.

Na pierwszy ogień (dym) poszły pstrągi. Ludzie! Ależ to dobre było!

Następnego dnia na tapet (znaczy do wędzarni) wrzucono filety z kurczaka i żeberka.

Filety skonsumowano migiem na kanapkach a żeberka poszły do bigosu. Doznania smakowe — mmmmmmmm! Rewelacja!


Proces przygotowywania jest trochę długi i składa się z:
- przygotowania zalewy i wrzuceniu mięsa na cały dzień;
- wędzenia właściwego;
- ewentualnego podpieczenia, żeby za surowe nie było. Albo sparzenia.

#jedzonko
Zostawili mi paczkę kiełbasek "Kiełbasa Śląska z szynki" by biedra.
Ja jestem wybredny a tam 6 sztuk i do 27 spożyć. Tyle że po otwarciu spożyć w ciągu 48h.
Nie wiem czy otworzyć i zjeść po 2-3 na raz. Ale jak mi nie podejdzie (jestem wybredny jak francuski pudelek) to będę musiał wyrzucić. Może przetrzymam to te 10 dni i rodzina jeszcze będzie miała parę dni na spożycie.
Jadł to ktoś?
Ja w biedronce raczej nie kupuje. A generalnie z wędlin aprobuję parówki albo dobre salami ewentualnie prawdziwa sucha krakowska...
#jedzonko #wedlinka #pytanko

Wczoraj byłem w Krynicy Morskiej dzięki uprzejmości zmotoryzowanych znajomych. Cóż chyba wolałbym tam pojechać te 105 km rowerem jak znajoma niedawno. Jazda samochodem jest taka męcząca - zwłaszca gdy kieruje dość jak się okazuje nerwowy kierowca...
No ale byliśmy tam no to co - zjeść coś. Jedziemy do słynnej knajpy z pieczonymi rybami. Kolejka na 40 minut. Tłok. Janusze z Grażynami otoczone Brajankami (przepraszam wszystkim, ale po prostu nie lubię tłumów). Brakowało tylko disco-polo w tle. Kultowe, popularne miejsce. A był to piątek 17ta...
W międzyczasie dowiedzieliśmy sie że na zamówienie trzeba czekać 50 minut i patrząc wkoło z miejscem też może być różnie.
Aićpanwch...
Pojechaliśmy do Nowego Holendra.
Panie i Panowie!
Cisza, na uboczy, przemiła obsługa, mijający ludzie mówią Ci "dzień dobry" (ok - to było creepy..), obok rzeczka i kościółek.
MEGA.
https://www.malyholender.pl

#polecajka #turystyka #pomorze #jedzonko #ciszaispokoj #aicpanwch

Kuchnia Żuławska | Dom Podcieniowy - Gospoda Mały Holender

Gospoda Mały Holender w zabytkowym domu podcieniowym - to kuchnia żuławska w najlepszym wydaniu. Zapraszamy na Żuławy!

Gospoda Mały Holender

DUMP zin fest

7 czerwca 2025 12:00:00 CEST - GMT+2

https://mobilizon.pl/events/74cf7c24-f64d-49b4-a74b-49dc24da696a

DUMP zin fest

7 cze 2025, 12:00:00 - GMT+2 - Na przedsionku lata sprawdzamy jak się trzyma lokalna scena niezależnych wydawnictw. Ziny, książki artystyczne, printy, wszystko na raz na jednym podwórku. Do tego pizza i muzyka z kaset.Wpadnij odpocz…

DUMP zin fest

🗓️ Start: 7 czerwca 2025 12:00
⏳ End: 7 czerwca 2025 19:00
📍 Location: V9

Na przedsionku lata sprawdzamy jak się trzyma lokalna scena niezależnych wydawnictw.
Ziny, książki artystyczne, printy, wszystko na raz na jednym podwórku.
Do tego pizza i muzyka z kaset.
Wpadnij odpocząć, wpadnij zobaczyć i wpadnij for the culture.
Wstęp wolny.

wystawcy(28):

George Habbills https://www.instagram.com/habbills/

Cityseeing https://www.instagram.com/cityseeing_/

Lost Press https://www.instagram.com/lost.press/

Konrad Trzeszczkowski https://www.instagram.com/trzeszcz_for_never/

Maciek Misiewicz https://www.instagram.com/ezomaciek/

Distort Visual https://www.instagram.com/distort_visual/

Azor https://www.instagram.com/gazor6400/

Bezgust https://www.instagram.com/gazeta_bezgust/

Oficyna Peryferie https://www.instagram.com/oficynaperyferie/

Gosia Kołdraszewska https://www.instagram.com/koldraszewska/

Polinka https://www.instagram.com/polinka.21/

logikrust https://www.instagram.com/logikrust/

Fajny Zinek https://www.instagram.com/fajny_zinek/

Pulp https://www.instagram.com/pulp_megazin/

Living Language https://www.instagram.com/_livinglanguage/

Oasis of Hate https://www.instagram.com/oasis_of_hate/

Agatka Chudzik https://www.instagram.com/mrowka.faraonka/

Olga Wieszczyk https://www.instagram.com/olgawieszczyk

Dobromiła Dobro https://www.instagram.com/dobro_mila_dobro/

Kraków Zin Fest https://www.instagram.com/ildeb/ http://instagram.com/agnes_de_gregori/

Bored Wolves https://www.instagram.com/boredwolves

LPG LAB https://www.instagram.com/lpg_zine_lab/

Danylo Shulha https://www.instagram.com/danyash.a/

c’èlacrisi https://www.instagram.com/celacrisi_editore/

Mikołaj Soroczyński https://www.instagram.com/mikolajek_soroczynski/

Mikołaj Markowski https://www.instagram.com/mikolaj_markowski/

Patrycja Machota https://www.instagram.com/macho_____ta/

Gaba Palicka https://www.instagram.com/gabapalicka/

Serwis https://www.instagram.com/servvis_warszawa/

https://adapulawska.org/wydarzenie/dump-zin-fest/

XI urodziny ADA Puławska!

🗓️ Start: 9 maja 2025 18:00
⏳ End: 9 maja 2025 18:00
📍 Location: ADA Puławska

Serdecznie zapraszamy na XI urodziny ADA Puławska 9-10 maja 2025 🎉

9.05 – Piątek ✨BROKAT PARTY✨
18:00 BRAMKA
19:00 START

Burleska i drag w wykonywaniu:
💖Madame Meduse (burleska)
💖Nicky M (drag king)
💖Rose Pierre Doll (drag queen)
💖Salsa Picante (burleska)
💖Miju Fullmoon (burleska)
💖Zsa Zsa Pyton (drag queen)

DJ Sety:
📀Avtomat
📀Matka Boska Rejwowa
📀Europol
📀Hubert WCH

a do tego:
Karaoke
Bingo
Pizza

10.05 – Sobota
BRAMKA: 15:00
WARSZTATY: 15:00-19:00
KONCERTY: 19:00

🎵Dread Messiah (UK) crust punk
🎵Cause a Riot (FIN) hardcore punk
🎵Sexy Suicide (PL) synth pop
🎵Zady (PL) hardcore punk
🎵Koń (PL) post punk
…więcej info wkrótce

https://adapulawska.org/wydarzenie/xi-urodziny-ada-pulawska/

Warsztaty na urodziny ADA i Szmer

Z okazji 11 urodzin ADA Puławska i 5 urodzin szmer.info chcemy zaprosić was na serię spotkań wokół kwestii wolności w [...]

A.D.A. Puławska
Macie tu zdjęcie wczorajszej pizzki. Piękna była. Smaczna była. Zjadłbym ja znowu. Tęsknię. 🤤🍕
#pizza #jedzenie #food #foodporn #jedzonko #jedzenioweporno