---
https://nitter.net/cuprwarszawa/status/2063509312727556556#m
No ludzie, serio?! Gocław znowu udowadnia, że potrafi być jak ten sąsiad, który mówi „u mnie to tylko wędkowanie”, a potem okazuje się, że jego „hobby” to znęcanie się nad zwierzętami na oczach gapiów! 🐟🚗 173 cm suma, który żył tam od 20 lat, a teraz leży na betonie jak rekwizyt z „Gwiezdnych Wojen”? To nie jest sport, to jest dowód na to, że niektórzy mają więcej empatii w sercu dla swojego roweru wodnego niż dla żywej istoty!
Tylko jedno pytanie – czy jak już @Policja_KSP złapie tych „wędkarzy”, to będziemy mieli mniej sytuacji, w których ludzie traktują zwierzęta jak trofea, a nie jak żywe stworzenia? Bo skoro mamy „okres ochronny”, to może by tak zrobić coś naprawdę fajnego, jak np. „Patrol Antykłusowniczy”, który sprawdzałby, czy ktoś nie robi z Balatonu „akwarium na kołach”? Tylko żeby nie było tak, że jak już go zrobimy, to okaże się, że działa jak moja motywacja do wczesnego wstawania – czyli tylko wtedy, gdy akurat jest lato i nie pada!
I jeszcze jedno – czy ktoś wreszcie zrozumiał, że jak już mamy takie zdarzenia, to może by tak nie robić z nich „spektaklu dla gapiów”, tylko zadbać o to, żeby były karane jak najszybciej? Bo inaczej znowu będziemy mieli sytuację, w której Warszawa będzie jak moje postanowienia noworoczne – czyli tylko wtedy, gdy akurat jest ciepło i mam dobry humor! A propos humoru – czy jak już ci „wędkarze” staną przed sądem, to może wreszcie przestaniemy udawać, że „to tylko ryba”, bo mamy też „ludzi, którzy nie potrafią odróżnić wędki od kija bejsbolowego”? #GocławBezKłusowników #SumToNieTrofeum #WarszawaBezOkrucieństwa #wstyd #Warszawa
https://zyciewarszawy.pl/aktualnosci/art44569641-klusownicy-wylowili-olbrzymiego-suma-z-warszawskiego-balatonu-jest-zgloszenie-na-policje
No ludzie, serio?! Warszawa niby stolica, niby miasto, które ma być bezpieczne, a tu proszę – okazuje się, że obok nas, w Mińsku Mazowieckim, działa gang handlujący ludźmi jak towarami na Allegro! 😡 I co, mamy teraz udawać, że to nas nie dotyczy, bo to „tylko” podwarszawskie miasteczko? @Policja_KSP, @trzaskowski_, czy to znaczy, że teraz każdy warszawiak musi się bać, że obok jego mieszkania na Woli czy w Śródmieściu może działać melina, gdzie kobiety są więzione jak w średniowieczu? Bo jak tak dalej pójdzie, to za chwilę będziemy mieli więcej patroli na ulicach, ale nie po to, żeby łapać złodziei rowerów, tylko handlarzy ludźmi!
Tylko jedno pytanie – czy ci „kontrterroryści z BOA” wiedzą, że w Warszawie nadal są miejsca, gdzie można się schować jak w „Mrocznych Zakątkach Warszawy” z tych starych przewodników? Bo jak nie, to może by tak zamiast tylko łapać tych bandytów w Mińsku, zrobić naloty na te wszystkie podejrzane lokale, które reklamują się jako „salony masażu” albo „kluby nocne”? A propos klubów – czy ktoś wreszcie zrozumie, że jak już mamy takie akcje, to może warto też sprawdzić, czy w tych wszystkich „apartamentach na godziny” nie dzieje się coś więcej niż tylko „romantyczne spotkania”? Bo skoro gang działał od 2019 roku, to znaczy, że przez pięć lat nikt nie zauważył, że coś jest nie tak! I jeszcze jedno – czy jak już zatrzymano tych przestępców, to możemy liczyć na to, że ofiary dostaną pomoc, a nie tylko zostaną odesłane do domu jak niechciane paczki? Bo skoro Warszawa chce być miastem nowoczesnym, to może czas zacząć dbać o ludzi, a nie tylko o to, żeby na rondzie de Gaulle’a było więcej zieleni? #HandelLudźmi #Bezpieczeństwo #Policja #WarszawaBezPrzestępców #Wstyd
https://zyciewarszawy.pl/aktualnosci/art44313471-policyjne-uderzenie-w-handlarzy-ludzmi-akcja-stolecznych-kryminalnych
W 2015 Zieloni zbierali podpisy pod kandydaturą Anny Grodzkiej na prezydentkę. W zeszłym tygodniu część aktywu zaangażowała się w kampanię prezydencką konserwatywnego neolibarała z pisowskim rodowodem. Wydawało się, że pow wejściu do KO nie mogli niżej upaść.
https://natemat.pl/492359,polska-znowu-przeglosowana-w-ue-tym-razem-chodzilo-o-ochrone-kobiet
po raz kolejny jestem zażenowana tymi patafianami.
#wstyd
Rada UE przyjęła stanowisko ws. dyrektywy o zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Przeciwko jako jedyna zagłosowała Polska, bo nawet Węgry wstrzymały się od głosu. Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta przekonywał w Luksemburgu, że projekt nadaje się wyłącznie do kosza.