Jest wersja 12 biegów ale kółka 16 cali. Wersja 20 cali ma tylko 8 biegów, ale wygląda solidnie.
Mój pełnowymiarowy rower trochę mi zawala a tak bym trzymał w szafie. Ale jak to się sprawdza w lesie ciekawe.
#rower #rowery #brompton

Masa Krytyczna Grabówka - Czerwiec
26 czerwca 2026 18:00:00 UTC - GMT - 78 Białostocka, 15-523, Grabówka, Polskahttps://wydarzenia.phub.pl/events/ca845fb9-2096-4dfd-9e28-fd96eedaa34d
Z rzeczy mało spodziewanych tej spodziewałem się jakby jeszcze mniej.
https://media.poczta-polska.pl/releases/poczta-polska-rozpoczyna-pilotaz-rowerow-wodorowych-pierwszy-taki-projekt-w-europie-srodkowej-i-wschodniej

Poczta Polska oraz Groclin – jedyny polski producent rowerów z napędem wodorowym – rozpoczynają pilotaż technologii wodorowej w logistyce miejskiej. Celem projektu jest sprawdzenie możliwości wykorzystania rowerów wodorowych w codziennej pracy listonoszy. ...
Canyon właśnie odświeżył aluminiowego Grizla i wygląda na to, że zdążyłem z zakupem swojej szutrówki w ostatniej chwili, bo wszystkie trzy warianty mają napęd 1x, a mi zależało na 2x12.
Grizl 5 kosztuje 5,9k zł i ma napęd Shimano Cues 1x11, Grizl 6 to 8k za SRAM Apex XPLR 1x12, a Grizl 7 Esc to już 9k za GRX 822 1x12.
Zwykłej siódemki już nie ma, jest tylko wersja Esc z ich dziwaczną karbonową kierownicą Full Monty, za projektowaną podobno z myślą o wyprawach i mocowaniu toreb, lemondki i innego szpeju.
Nowa rama ma bardziej tradycyjny wygląd, z oddzielonymi trójkątami, w przeciwieństwie do płynnego przejścia w okolicy sztycy w poprzedniczce (wyglądającej bardziej jak karbonowa rama IMHO).
Ciekawostka: nowa wersja to powrót do standardowego rozmiaru rury sterowej 1 1/8", podczas gdy poprzednia miała większą rurę 1 1/4".
Dwa tańsze Grizle mają taka samą karbonową sztycę jak mój, w 7 Esc jest już amortyzowana, AFAIK dostarczana przez Ergona.
O ile mój Gryzelek oficjalnie mieści opony do 50 mm, do nowego wejdzie nawet 54. Kawał gumy. I na dodatek teraz opony są całe czarne.
No i są jeszcze nowe kolory. Poza Milk, który wygląda jak mój Affogato, są jeszcze Honeymelon i matowy Off Berry w przypadku dwóch niższych modeli, oraz wyglądający jak polerowany andezyt Minerals dla 7 Esc.
Na zdjęciach stary Grizl 7, dwie wersje nowej szóstki i siodemka.
"Miesięcznica dziury na al. Zwycięstwa
Gdynia od miesiąca nie potrafi naprawić drogi dla rowerów pomiędzy Wielkopolską, a Kasztanową.
Nieoficjalnie zganiają na dewelopera, choć to do ich obowiązku należy należyte utrzymanie.
100 lecie Gdyni i Rowerowy Maj w praktyce, aż ktoś się połamie."
https://www.trojmiasto.pl/raport/Miesiecznica-dziury-na-al-Zwyciestwa-rt472961.html
#trojmiasto #rower #rowery
Kolejna dyskusja w której adwersarzom brakło argumentów. Nie chcą płacić za wjazd rowerem ani parkowanie tak jak kierowcy samochodów więc mnie zablokowali.