Eladó: HP MicroServer N36L extrákkal

Eladóvá vált egy HP MicroServer N36L. A csere oka, hogy Raspberry Pi-re cseréltem le a HP megoldásait. Problémám sosem volt ezekkel a típusokkal, sok éve hű társként szolgáltak.

Szerintem, akinek szüksége lehet ilyen gépre, az pontosan tudja, hogy milyen ez a Microserver. Azért álljon itt egy rövid összefoglaló:

  • CPU: AMD Athlon II Neo N36L Dual-Core Processor
  • Memory: 2+1 (3) GB RAM
  • VGA: Onboard ATI Mobility Radeon RS880M
  • Storage bays: SATA Gen2: 4x internal bay, 1x internal/ODD, 1x eSATA rear
  • Network: 1 x Onboard Broadcom NetXtreme BCM5723 Gigabit 10/100/1000
  • PCI slots: 1x PCIe 2.0 16x @16x and 1x PCIe 2.0 1x (+ 1x PCIe 4x for Remote Access Card)
  • USB ports: 2.0: 7 total (2 rear, 4 front, 1 internal)

Extrák

A gép csupán egyetlen integrált gigabites hálózati csatlakozással rendelkezik. Én vásároltam hozzá való külső ethernet kártyát, amivel +1 gigabites portot lehet adni a rendszernek. VMware és Solaris operációs rendszerekkel volt tesztelve. Tökéletesen működik velük.

Intel(R) Gigabit CT Desktop adapter (EXPI9301CTBLK)

Kinek ajánlom?

Már említettem, hogy akinek szüksége van ilyen gépre az szerintem már ismeri ezt a típust. Leginkább szervert keresőket érdekelhetnek a gépek, mert kis processzor teljesíményük miatt a takarékos, de folyamatos működésre alkalmasak ezek a hardware-k.

Nálam belső diszkek nélkül átlagosan 30kW/h fogyasztással működtek a gépek, szinte zajtalanul. A kis méretük, zajtalan működésük, kicsi fogyasztásuk miatt ideális lehet otthoni virtualizációs hostnak. Akár VMware akár Solaris platformok számára akár otthoni NAS-t építeni belőle.

Hibák

A négy műanyag disk keret közül csak három van meg. A negyedik helyén az ODD Sata portja lett előre vezetve. Annak a kábeleit meghagytam. Lásd a képen:

Habár a gép elektronikailag teljesen hibamentesen működik és kívül-belül át lett takarítva az optikai meghajtót fedő műanyag keret koszosnak tűnik, akármennyire is sikáltam. Lásd a képen:

Árak

A gép a plusz memóriával és hálózati kártyával (disk nélkül): 25.000Ft

A gépet előre egyeztetés után Debrecenben és Budapesten is meg tudom mutatni. Érdeklődni a miszterx [kukacka] xorp [pöttyi] hu címen lehel.

#eladó #Microserver

[ELKELT] Eladó: 3 x HP MicroServer N40L extrákkal

Eladóvá vált három darab HP MicroServer N40L. A csere oka, hogy új Intel NUC gépekre cseréltem a HP megoldásait. Problémám sosem volt ezekkel a típusokkal, sok éve hű társként szolgáltak.

Szerintem, akinek szüksége lehet ilyen gépre, az pontosan tudja, hogy milyen ez a Microserver. Azért álljon itt egy rövid összefoglaló:

  • CPU: AMD Turion II Neo N40L (1.5 Ghz) K625
  • Memory: 2 x 4GB RAM
  • VGA: Onboard AMD HD4200 VGA: 128MB, 1920×1200 @ 60hz
  • Storage bays: SATA Gen2: 4x internal bay, 1x internal/ODD, 1x eSATA rear
  • Network: 1 x Onboard NC107i PCI Express Gigabit 10/100/1000
  • PCI slots: 1x PCIe 2.0 16x @16x and 1x PCIe 2.0 1x (+ 1x PCIe 4x for Remote Access Card)
  • USB ports: 2.0: 7 total (2 rear, 4 front, 1 internal)

Extrák

Ezek a gépek teszt laborként működtek nálam. Nem volt sosem belső diszkjük, az operációs rendszer a belső USB portról működött. A tesztlabor miatt próbáltam bővíteni a gépek erőforrását. Az interneten sok helyen kering, hogy ez a gép típus képes 16GB összmemóriát lekezelni. Ezért én is vásároltam bele 2 darab 8GB modult. A tapasztalatom felemás vele. Valami ismeretlen ok miatt 3-ból kétszer nem ismeri fel a 16GB memóriát csak 8-at. Több reset után viszont elindul 16GB-ot felismerve, és egész az újraindításig üzembiztosan működik is vele. Pont emiatt, ha valaki akarja elviheti ezeket a modulokat is felárért cserébe.

Kingston DDR3-RAM 8GB PC3-10600 (KVR1333D3N9H/8G)

Ezen túl a gép csupán egyetlen integrált gigabites hálózati csatlakozással rendelkezik. Én vásároltam hozzá való külső ethernet kártyát, amivel +1 gigabites portot lehet adni a rendszernek. VMware és Solaris operációs rendszerekkel volt tesztelve. Tökéletesen működik velük. Minden géphez van egy ilyen PCI kártya pluszban. Felár ellenében ezek is elvihetőek.

Intel(R) Gigabit CT Desktop adapter (EXPI9301CTBLK)

Kinek ajánlom?

Már említettem, hogy akinek szüksége van ilyen gépre az szerintem már ismeri ezt a típust. Leginkább szervert keresőket érdekelhetnek a gépek, mert kis processzor teljesíményük miatt a takarékos, de folyamatos működésre alkalmasak ezek a hardware-k.

Nálam belső diszkek nélkül átlagosan 35kW/h fogyasztással működtek a gépek, szinte zajtalanul. A kis méretük, zajtalan működésük, kicsi fogyasztásuk miatt ideális lehet otthoni virtualizációs hostnak. Akár VMware akár Solaris platformok számára.

Árak

!!!A GEPEK ELKELTEK!!!

1 darab alap gép 4GB RAM-al: 40.000Ft
Plusz 2 x 8GB RAM (Kingston DDR3-RAM 8GB PC3-10600 (KVR1333D3N9H/8G)): 30.000Ft
Plusz 1 x Intel(R) Gigabit CT Desktop adapter (EXPI9301CTBLK) PCI kártya: 5.000Ft

Jelenleg 3 gép, 6 x 8GB-os modul, 3 hálózati kártya várja az új vevőjét. A gépekhez sajnos egyetlen kulcsom van, nem tudom, hogy a másik kettő hova lett. A jó hír, hogy minden Microserver-hez ugyan az a kulcs van, így ha van másik Microserved, akkor annak a kulcsa ezt is nyitni fogja. Ha nem, akkor csak annyit vesztesz, hogy nem tudod kulcsra zárni az első ajtót, csak bezárni.

Minden eszköz Debrecen-ben érhető el. Érdeklődni a miszterx [kukac] xorp [pötty] hu címen lehel.

#eladó #Microserver

Good evening, let me share you my first post (of a series I hope) to build my own micro server. Thanks to @actinomy for the trigger 😀

#microserver #esp32 #sneakernet #maker
https://medium.com/@delpro.guillaume/ep-1-build-my-own-micro-server-the-begining-a4a1339ad0e7

Ep.1 Build my own micro-server: The begining

Before we begin, let me introduce myself. I’m a developer with five years of experience in web application development. I’m a complete…

Medium

@shusha I don't know 😅

I have a raspberry pi running tiny services for a tiny user base and I just felt compelled to call it micro. Might call it tiny tho. It's a server so small it resides in the microclimate layer of the internet, like moss, in the boundary layer where the atmosphere touches the earth.

#Mosstodon #MicroServer #SwampPunk

Hello new server..

#Microserver #HP

Deuvan or ???

Thing is: I've still got my old HP Gen8 #microserver which, while limited to 16GB RAM, is more than powerful enough for what I want to do with it. I stopped using it because of the power draw of the Xeon CPU and 4x spinning disks, but if I'm looking at spending ~£300 on a new system, how long will it take me to realise £300 worth of power savings, even with our crazy UK leccy prices?

HPE MicroServer — его хотел каждый, и как его сознательно убили

Привет, постоянные и не очень читатели! Если вам нравятся компактные железки, вроде plug-компьютеров (розеточных), различных mini ITX форм-факторов и других Raspberry Pi и Intel NUC, то вы удачно наткнулись на этот лонгрид :) Здесь я расскажу про некогда великий и ужасный маленький и прекрасный HPE ProLiant MicroServer . Посмотрим на путь от небольшой и любимой админами башни на базе AMD Athlon Neo до приплюснутого дорогущего сервера с внешним БП; пробежимся по всем поколениям MicroServer (от N36L до Gen11). Из этого лонгрида вы узнаете, как эта железяка сначала покорила сердца домашних админов и энтузиастов, а потом разбила их ко всем чертям. И в конце уже традиционный опрос :) Приятного чтения, друзья! Дропдаун

https://habr.com/ru/companies/servermall/articles/942860/

#hpe #microserver #сервер #серверное_администрирование #nas #ilo #server #raspberry #компьютерное_железо #админы

HPE MicroServer — его хотел каждый, и как его сознательно убили

Привет, постоянные и не очень читатели! Если вам нравятся компактные железки, вроде plug-компьютеров (розеточных), различных mini ITX форм-факторов и других Raspberry Pi и Intel NUC, то вы удачно...

Хабр

This didn't look good...

Then I remembered I recently used the same card to check some old SaS drives I had on hand. Didn't delete the logical volume after did I...

#homeserver #homelab #hp #microserver #raid

HomeLab [2025-06-02]: poorly server

After half-term week, where the hope of getting "adulty" things done gently fades into obscurity, I was chomping at the bit to crack on with #homelab tasks. I had various tasks ahead of me: Strip down and attempted to repair #MicroServer MS03 Install #Proxmox on three MicroServers Tidy and organise all cabling at the back of the cabinet Factory-reset the #Netgear #firewall

https://dowe.uk/b/Vh6?utm_source=mastodon&utm_medium=jetpack_social

HomeLab [2025-06-02]: poorly server

After half-term week, where the hope of getting “adulty” things done gently fades into obscurity, I was chomping at the bit to crack on with #homelab tasks. I had various tasks ahead of…

dowe.uk