Dzień dobry - witamy w mrocznej dystopii!

Miałem to wątpliwe szczęscie doświadczyć czasów, gdy na nadchodzące nowinki technologiczne czekało się z wypiekami na twarzy, a wszystko stawało się coraz bardziej przystępne.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że rządzący nami możnowładcy zmienili nieco kierunek.

Oto przed Państwem ostatni krzyk mody - podwyżki cen Steam Decków:

3279 złotych za wersję 512GB OLED i 3879 za wersję 1TB OLED.

https://store.steampowered.com/steamdeck

Pozdrawiam #giereczkowo

@wonziu to Steam Frame będzie jeszcze bardziej drogi 😬
@exus1pl bynajmniej Bezos se pogra :P
@wonziu Ależ to AI piękne i wspaniałe i nikomu nie przeszkadza w niczym, a tylko pomaga /s
@wonziu 7-8 stów podwyżki? No to tylko pozostaje mi się cieszyć, że swój egzemplarz zakupiłem w październiku tamtego roku, jak jeszcze ceny były skierowane do bezrobotnych.
@wonziu dobrze że mój Deck się trzyma mocno nadal. Natomiast jedyne do czego data center się nadają, to jako cel dla koktajli mołotowa.
A ja myślałem że płacąc 2 600 zł, 2 lata temu to było dużo i lata moment stanieje. Tymczasem dzęki AI slop gierkowo staje sie niedostępne przez te ceny :(
@wonziu
@wonziu przynajmniej w EU (jeszcze) nie odcinają wody i prądu mieszkańcom, bo biednym data center AI brakuje zasobów...