Meter Readings – Mérőóraállás feljegyzése

A következő cikk valószínűleg csak engem és pár nyugdíjast hoz lázba. Én viszont most nagyon oda vagyok érte. Régóta követem rendszeres leolvasással a villany, gáz, víz órákat. Ezeket eddig egy dokumentumba írogattam egymás alá. Néha jó volt látni, hogy mitől is ugrott meg, vagy mitől konszolidálódott az aznapi, heti fogyasztás. Persze a feljegyzés alkalmatlan volt arra, hogy részletesebb és átláthatóbb kimutatások szülessenek belőle. Először arra gondoltam, hogy akkor nekiállok, és ügyesen én excelbe elkezdek minden féle kimutatást írni. Az excel viszont nem motivált nagyon, főleg, hogy utána telfonon kezelni, csak nehézkesebb lett volna. Így találtam rá erre az iOS alkalmazásra.

Hogy Működik?

Amennyire egyszerű a mérő óra állás feljegyzése, a készítője annál inkább átgondoltan, és részletesen kidolgozva szerkesztette meg az alkalmazást.

Alapból három képernyő között váltogathatunk. Az első a villany, a második a gáz, harmadik a víz. Mindhárom képernyő ugyan olyan, és a használatuk is ugyan úgy történik. A jobb felső kis plusz jelre kattintva tudunk új méréseket megadni. Egyszerűen csak kiválasztjuk a dátumot, időpontot, és megadjuk az adott értéket. A program segítségünkre mindig az aktuális időt adja meg.

Kimutatások

Gyakorlatilag ennyi a használata. Ahogy gyűlnek a mérési pontok, úgy fog egyre több adat vizuálisan is megjelenni, először vonal alapú grafikonok, majd oszlopdiagramokat is kérhetünk. A programban minden mérési típushoz beállíthatjuk a mérőóra mértékegységét, és azt, hogyan fizetünk érte. Milyen számlázási tétel van, napi, havi elszámolás, és a beállított mértékegységünkhöz köthetünk értéket.

Persze értéket megadni nem egyszerű, mert hazánkban sem csak és kizárólag a fogyasztás után kell fizetni, és nem csak egy tételből áll a számla. Ennek ellenére be lehet lőni egy jó egységárat. Ezek után a fogyasztásunkhoz árakat és árgrafikonokat is tud majd generálni az alkalmazás.

Kérhetünk heti, havi, negyedéves kimutatásokat. Illetve természetesen tételesen is lehetőségünk van minden felvitt óraállásunkat megnézni.

Árak és extra funkciók

Az alkalmazás iPhone és iPad-re egyaránt elérhető egyetlen univerzális alkalmazás formájában. Ennek az ára $2. A bemutatott funkciókat kapjuk ezért.

Amennyiben szeretnénk szinkronizálni több eszköz között, abban az esetben lehetőségünk van külön plusz $1-ért plusz funkciókat aktiválni. Ezáltal tudunk automatikusan menteni, iCloud és Dropbox fiókjainkat használni, vagy engedélyezni, hogy az alkalmazásból be-ki tudjuk kapcsolni a vakut, ezzel segítve, hogy a sötétben láthassuk az órát pontosan. Továbbá új kinézetek között váltogathatunk, és tetszés szerinti automatikus figyelmeztetéseket állíthatunk be, hogy ne felejtsük el leolvasni az órát.

Összegzés

Az alkalmazás semmi olyat nem tud, amit valaki egy kis Excel tapasztalattal nem tudna megtenni. Viszont az ennek a használata pofon egyszerű. Minden részletre kiterjed, az adatok automatikusan vállnak értelmezhetővé, és tetszés szerinti nézetben kaphatunk információt a fogyasztásokról, vagy az adott időszak kiadásairól. A extra funkcióknak hála több ember között is szinkronizálhatjuk az értékeket, így a család közösen is tudja akár több eszközről is bővíteni a kis feljegyzéseinket.

Aki esetleg olyan lökött mint én, és él hal a kimutatásokért, az biztos megtalálja ezzel az alkalmazással a számítását.

#ios #ipad #iPhone #meterReadings

Strikefleet Omega

A multitouch első megjelenése óta áhítozom olyan nagy méretű felületekre, amik új dimenzióit nyitják meg a felhasználó élménynek. Sokáig csak álom volt, majd találkoztam egy távol keleti project-el, ahol pontosan olyan megoldásokra törekednek, amikről én álmodoztam.

Az nagy méretű, akár falra is szerelhető kijelzők, amik multitouch bevitellel vannak felvértezve, persze nem sokat érnek, ha nincs rájuk megfelelő tartalom, amiket élvezni lehet általuk. Ezért a project-ben résztvevők egyedi alkalmazásokat is kezdtek létrehozni, a termékük bemutatásához.

A fenti videó, az úgynevezett Fleet Commander nevű játékot mutatja be. Ez a játék nem egy kereskedelmi termék, amit lehetővé tettek ezen a speciális platformon. Ezt a játékot erre a platformra irták, és csak itt létezik.

Az alapelve egyszerű. Drag and Drop (fogd és dobd) módon, kell az egységeket az űrben csatába küldenünk. Az odadobott egységek maguk is jönnek, mennek, harcolnak. Viszont tudunk speciális parancsokat adni nekik szintén kézmozdulatokkal.

Ilyen stílusú játék, ennyire intuitív módon, és ekkora felületen, engem nagyon magammal ragadott. Akkoriban sokat keresgéltem hasonló játékot, de igazán jót nem találtam, amit iOS platformon is futtathattam volna.

Strikefleet Omage

Majd eljött az idő és megjelent a Strikefleet Omega. Ez a játék pontosan azt az elvet próbálta meglovagolni, amit fent láttok. A keret történet hasonlít a Battlestar Galactica eseményeire. Gonosz ellenséges egységek vadásznak ránk. Egy fő hajónk van, amiből vadászokat indíthatunk. A vadászok az ujjunk által rajzolt útvonalat fogják követni, illetve a közelükbe kerülő ellenséges egységeket megtámadni.

Ahogy egyre jobbak vagyunk lehetőségünk lesz az anyahajónk köré új hajókat vásárolni. Ezek a hajók valamilyen új segítséggel fogják a flottánkat erősíteni. Vannak, amelyekből új vadászokat irányíthatunk. Másokból nagyobb sebzéssel bíró rombolókat indíthatunk az ellenségek ellen. Lesznek bányászó hajók, és olyan bombázók, amik rakétákat tudnak indítani.

Természetesen mint mindenhol itt is mindenhez pénz kell. A pénzt itt az ásványok fogják megtestesíteni. Ahhoz, hogy pénzhez jussunk, ahhoz az éppen aktuális pályán bányásznunk kell. Az anyahajó is rendelkezik néhány bányász hajóval (kékek), viszont külön vásárolhatunk dedikált bányászokat a flottánkban. A bányászhajók számától és tárolásától függ, hogy mekkora összeget tudunk egyszerre felhalmozni. Ha ezen kapacitásunk tele van, és nem költjük el, akkor a bányászok hiába fognak kimenni.

A játékban pályáról pályára haladunk, ahol gyakorlatilag az űrt járjuk be. Pályák között lehetőségünk van a flottánk számára elérhető hajókat engedélyezni, vagy fejleszteni. Ezzel érdemes is élni. Természetesen ebben az ingyenes játékban is feltűnik a vásárlás. Ugyanis ha valaki valós pénzért vásárol a játékban, úgy nagyobb ütembe fejleszthet és a játék is egyszerűbb lesz.

Összegzés

A Strikefleet Omega ingyenes alkalmazés számomra egy minőségi drag and drop, multitouch, űrhajós statégiai játék. Elérhető iPad illetve iPhone-ra is. E mellett viszont Androidos verziója is létezik. A játék kellően izgalmas, nehéz, és időről időre egyre több gondolkodást igényel.

Amit hiányolok belőle az a multiplayer lehetőség. Sok esetben egy-egy pályát könnyebb lenne teljesíteni, ha ketten lennénk. Akár két anyahajó, vagy egy, és egyszerre két felé lehetne összpontosítani az erőinket. Bízom benne sokan fognak ezzel az alkalmazással játszani a készítők pedig a jövőben még jobb frissítéseket fognak kiadni hozzá.

#android #ios #ipad #iPhone #játék

Carmageddon iOS

Általános iskolás korszakom meghatározó játéka a Carmageddon. Emlékszem számtalan más autós játékra, ahol az számított, hogy hanyadikként érkezel a célba, illetve, milyen ideálisan tudsz kanyarodni és fékezni. Persze, amikor csapatosan játszottunk, és bénáztunk, csak arra figyeltünk, hogy valakivel ütközzünk.

A Carmageddon volt az én virtuális éltemben az első olyan játék, ahol az autóverseny nem a gyorsaságról, és előzésekről szólt, hanem arról, hogy tudják a versenyzők ripityára törni a másikat a versenypályán.

Természetesen a Carmageddon-ban is voltak utak, és lehetett versenyezni, de olyan nagy igény nem volt rá. Tipikus jellegzetes kép, hogy az ellenfelek mellett a pályán tartózkodó gyalogosokat, állatokat is elüthetjük, ezzel pedig pénzt és időt nyerhetünk.

Ugyanis a verseny időre megy, ami ha elfogy, akkor kiestünk. Amennyiben ripityára törnek minket, akkor is kiestünk. A harmadik lehetőség, ami velem nem igazán esett még meg, ha az előírt kört valaki előttünk teljesítené.

A jellegzetes tarajjal, karmokkal, és hegyes dárdákkal felszerelt autók másra se várnak, minthogy ütközzenek. Amennyiben valami említésre méltő borulásunk, vagy ütközésünk van, időt és pénzt is kapunk. Ez igaz a járókelőkre is. Így amennyiben fogytán az időnk érdemes elcsapni néhány tehenet.

iOS

Nagy reneszánsza van a régi játékoknak a mobil platformokon. Nincs ez másként a Carmageddonnal sem. A Kickstarter-en gyűjtöttek pénzt a projectre, és azzal hálálták meg a lelkes támogatókat, hogy első nap ingyenesen lehetett letölteni.

A játékon változtattak egy keveset, de szerencsére csak annyit, hogy megőrizze a jellegzetes Carmageddon élményt. Nekem meglepő volt, hogy a gáz, rükverc, kézifék, balra kanyar, jobbra kanyar külön gombokat kaptak a kijelzőn. Lehet csak nekem meglepő, hogy a telefon döntésre reagáló érzékelőit nem használták fel, pedig adta volna, és ezáltal kevesebbet kellene a képernyőt nyomogatni, és kitakarni a képet.

Amit személy szerint nagyon hiányolok belőle a multiplayer rész. Ugyanis lenne igény rá, főleg, hogy iOS és Androidra is elérhető. Így régi barátokkal újra törhetnénk egymást, mint a suliban. Remélem hamarosan erre is elszánják magukat a fejlesztők. Addig is mindenkinek csak ajánlani tudom.

#carmageddon #ios #ipad #iPhone #játék

Solar Walk 3D

Az esti égbolt látványa engem is mindig lenyűgöz. Megannyi csillag, amiről igazából nem tudok semmit. Hajlamosak vagyunk elfelejteni, mekkora ismeretlen táj is vesz minket körbe, és semmi más nem érdekel minket mint a körülöttünk lévő mindennapi problémák. Ez az alkalmazás abban segít, hogy kicsit megismerjük a naprendszerünket, és minél több információt gyűjtsünk össze róla.

Az alkalmazás indulása után már is megelevenedik előttünk a naprendszer. Persze nem egy szabad kamerával téblábolunk majd az űrben. Bizonyos objektumokat választhatunk ki. Miután kiválasztottunk valamit, ezek után e körül tudunk egy ujjal forogni, illetve két ujjal közelíthetünk és távolodhatunk.

Amennyiben megjelenik lent, középen egy információs ikon, akkor rákattintva további információkat kaphatunk a kiválasztott elemről. Bolygó esetén a történetét, felfedezését, illetve a méreteit és egyéb paramétereit.

Bal lent található egy nagyító. Erre kattintva jelenik meg az összes elérhető elem. Bolygók, holdak, műholdak, és egyéb fontos űrbéli elemek.

Természetesen nem csak céltalanul keringhetünk az űrben. Vannak előre felvett videós oktató anyagok, amik bemutatják pontról pontra a bolygókat, illetve bolygókról és küldetésekről is. Több küldetést is indítottak az űrbe. Mindről részletes információt gyűjthetünk össze.

Nagy képernyő

Természetesen ezek az élmények nem egy iPhone-n mutatnak a legjobban. Még az iPad sem adja vissza teljes mértékben azt a hatást, amire talán szükség lenne. Viszont az alkalmazás képes arra, hogy AirPlay technológiával egy TV-re kitegye a képét a Solar Walk-nak. SŐT! Ugye az űr nem két dimenziós, ezért egy 3D képes TV-vel, képes 3D-s képet kiküldeni. Így a 3D képes TV és szemüveg segítségével valóban látványos módon élvezhetjük a látványt!

Az alkalmazás sajnos fizetős, de a pár száz forintot szerintem megéri. A folyamatos frissítések miatt mindig van benne új feledezni való, új videó, vagy új elemek. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki egy kicsit is érdeklődik az űr iránt.

#ios #ipad #iPhone #osx #tv

Foldify: Kreatív hajtogatás

Még anno Szegedi Laci kollégám, barátom ismertetett meg azokkal a sablonokkal, amiket kivágva, és oldalait összeillesztve, valamilyen alakzatot lehet létrehozni. Persze ezek az alakzatok általában mind-mind kocka hasábokat jelenítenek meg, viszont egyedivé az előre színezett oldalai fogják tenni.. Aki ezeket a kis alakzatokat szeretik, illetve hasznos és kreatív szórakozásnak tartják, azoknak a következő alkalmazás biztos fog tetszeni.

Meglévő sablonok

Az alkalmazás rengeteg előre legyártott sablont tartalmaz, amik között bátran böngészhetünk. Ezeket kiválaszthatjuk, és persze „LIKE”-olhatjuk. Ha valamelyik elnyerte a tetszésünket, azokat 3D-s, élethű módon megnézhetjük, illetve kezünkkel bátran és szabadon körbeforgathatjuk.

A kiválasztott sablonokat persze egyből elküldhetjük bárkinek email-ben, vagy iPad-ről küldhetjük is a nyomtatóra.

Az igazi kreativitás

Persze az igazi kreativitás akkor jön, ha nem az előre megtervezett sémákból választunk, hanem mi készítünk egyet magunknak. Ehhez először is ki kell választanunk melyik üres sablonnal, figurával akarunk kezdeni.

Ezek után megkapjuk a választott sablont kiterítve és elérhetővé válik egy speciális szerkesztő rész, ahol rajzolgathatunk a sablonunkra, illetve szájakat, szemeket és ilyen objektumokat tehetünk rá. Az egyedi rajzunkat persze nem csak kiterítve fogjuk látni, jobb oldal a már ismert három dimenziós, összerakás utáni változatot is megtekinthetjük minden munkafázisban.

Addig színezhetjük ameddig akarjuk. Ezek után persze minden művünk el fog mentődni, amit a helyi menüpontból akármikor újra elővehetünk.

Összegzés

Egy nagyon kreatív alkalmazás a Foldify. Tipikusan gyerekeknél tudom elképzelni azt, hogy új élményt fog jelenteni, ha az iPad-en megtervezett mű végül megfogható formában is meg tud elevenedni. Lehet kivágni, hajtani, ragasztani. Az alkalmazás sajnos fizetős, és csak iPad2-től felfele működik. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

#hajtogatás #ipad

🆕Apple nie wytrzymało presji rynku. MacBooki i iPady wyraźnie drożeją
➡️https://rootblog.pl/apple-podnosi-ceny-swoich-urzadzen/

#apple #AppleTV #iPad #MacBook #VisionPro

Apple applique des hausses vertigineuses de prix sur les Mac et iPad

Apple n’a pas attendu pour augmenter les prix de ses appareils, comme annoncé par Tim Cook la semaine dernière. Les Mac et les iPad sont les premiers…

Next

Drożyzna w salonach Apple. Gigant po cichu lobbuje u Trumpa, by kupować pamięci od zbanowanej firmy z Chin

Nagłe podwyżki cen komputerów Mac i iPadów zszokowały klientów, ale prawdziwa bitwa o Twoje pieniądze toczy się właśnie za zamkniętymi drzwiami Białego Domu.

Apple próbuje nagiąć amerykańskie sankcje nałożone na chińskich producentów podzespołów, byle tylko ratować swoje topniejące marże. Jeśli administracja Donalda Trumpa powie „nie”, wysokie ceny elektroniki zostaną z nami na bardzo długo.

Apple po cichu i drastycznie podnosi ceny w Polsce. Sprzęt podrożał z minuty na minutę nawet o 2500 złotych

Geopolityczny konflikt na linii Waszyngton – Pekin przestał być abstrakcyjnym tematem z wiadomości i uderzył bezpośrednio w portfele konsumentów. Dla nas to jasny sygnał, że giganci technologiczni tracą elastyczność w zarządzaniu łańcuchami dostaw. Skutki tych tarć są natychmiast przerzucane na ostateczną cenę urządzeń, które widzimy na sklepowych półkach.

Podwyżki cen to nie przypadek. Tim Cook szuka ratunku w Chinach

W miniony czwartek Apple oficjalnie i bez żadnych zapowiedzi podniosło ceny kilku swoich kluczowych produktów, w tym komputerów Mac oraz tabletów iPad. Szef koncernu, Tim Cook, już tydzień wcześniej sugerował w wywiadzie dla „The Wall Street Journal”, że firma nie ma wyjścia i musi podnieść ceny z powodu drastycznego wzrostu kosztów kości pamięci RAM oraz pamięci masowych na światowych rynkach.

Zaznaczył wtedy, że w obliczu kryzysu dostaw korporacja jest zmuszona rozważyć „każde dostępne źródło” komponentów, o ile otrzyma na to odpowiednie zgody polityczne. Jak się okazuje, te słowa były gruntem pod znacznie poważniejszą i bardziej kontrowersyjną operację biznesową.

Czarna lista Pentagonu na drodze korporacji

Jak donosi redakcja „The Financial Times”, powołując się na sześć niezależnych źródeł, Apple od miesiąca potajemnie naciska na Departament Handlu oraz administrację prezydenta Donalda Trumpa. Amerykański gigant chce uzyskać specjalne zezwolenie na kupowanie kości pamięci od firmy ChangXin Memory Technologies (CXMT).

Problem polega na tym, że CXMT to podmiot, który Pentagon umieścił na wojskowej czarnej liście (tzw. liście 1260H) z powodu podejrzenia o bezpośrednie powiązania z Chińską Armią Ludowo-Wyzwoleńczą. Władze USA stoją na twardym stanowisku, że finansowanie tego typu przedsiębiorstw przez amerykańskie firmy technologiczne bezpośrednio uderza w bezpieczeństwo narodowe.

Choć obecność na tej liście nie oznacza automatycznego, pełnego zakazu handlu, to nakłada na korporacje z USA obowiązek uzyskiwania specjalnych rządowych licencji na współpracę. Apple próbuje teraz te obostrzenia poluzować, byle tylko zbić koszty produkcji.

Co to oznacza dla kupujących?

Jeśli administracja Donalda Trumpa postawi twarde weto, Apple będzie skazane na droższych dostawców z Korei czy Tajwanu. To z dużym prawdopodobieństwem zabetonuje wysokie ceny sprzętu na długie miesiące, a kolejne podwyżki będą tylko kwestią czasu.

Z drugiej strony, ugięcie się Białego Domu pod naciskiem giganta z Cupertino i wydanie zgody na współpracę z firmą powiązaną z chińskim wojskiem wywoła potężny skandal polityczny w Waszyngtonie. Wybór między czystym wizerunkiem a zyskiem rzadko bywa dla korporacji z Dolnej Krzemowej tak namacalny i bolesny.

#Apple #CXMT #DonaldTrump #geopolityka #iPad #Mac #pamięćRAM #Pentagon #podwyżkiCen #TimCook
New iPad Pro arrived yesterday morning. Smart Folio for it arrived a few hours later. Duplicated my iPad Air data to it last night. What can I say? I like that color.
#iPad #iPadAir #iPadPro #Denim
https://mastodon.world/@Sumocat/116811210589399405

This might be the new best smart speaker

In this week’s Installer: Gemini, Star Fox, and The Last Airbender.

https://www.theverge.com/tech/958127/google-home-speaker-star-fox-installer

#TopNews #News #iPad #Installer #Obsidian