Jediná zmínka o vlně veder v médiích mi přijde, že zazní, když jde zdůraznit, že někde padly desítky let staré rekordy. Jednotky let staré rekordy by v lidech se základním povědomím o statistice mohly vyvolat neklid...
Protože klimatická krize pro tuhle vládu skončila, lze předpokládat podobnou situaci, jako ve Francii: tedy, že budou hlášena úmrtí.
Kromě obligátního varování ohledně konzumace několika litrů tekutin za den - hlavně pokud nemáte luxus klimatizované místnosti - a extrémního nebezpečí teplot zejména nad 36-37°C - což nás čeká dnes a zítra - mi zaujalo, že teplota okolního prostředí nad 26°C je v podstatě teplotní šok a tělo se z něj vzpamatuje jen delším pobytem v teplotě pod 26°C. Což v současných vedrech nepůjde snadno zajistit a tak jedinou šancí bude vlézt do vody... kdo nemá koupaliště, tak do sprchy.
Jinak známí také reportují DIY polepování oken reflexními fóliemi. Nezniká tak vrstva rozpáleného vzduchu mezi sklem a závěsem či roletou...
U tekutin samozřejmě platí pravidlo, jako na poušti: pot je slaný, v těle vzniká nerovnováha iontů: chce to tedy pít i nápoje jako ledový čaj, slanou polévku, ideálně isotonické nápoje (radil jsem v minulosti s dehydratací, která skončila hospitalizací a lékaři moje slova potvdili...)