Krásné dobré ráno mastodonťata! 🐶🐈🙋‍♀️
Včera se mi podařilo doma zanechat mobil a ještě vyfasovat další záskok až do večera. Po tak nádherném víkendu to bylo zákeřné šťouchnutí do reality. Divizna už mě přerostla o dobrých třicet čísel. Je to důstojná paní. Doufám, že se jí u nás bude líbit a zase se neztratí. Taky konečně rozkvetly lípy. Jsou tady tři. Stačí si lehnout do trávy a vůně vás odnese rovnou do pohádky.
Vy zatím nikam neodplouvejte, zaměstnavatel čeká. 😁
#dobre_rano
#dobréRáno
Jarmila Veselá - Až rozkvetou lípy (1971)

YouTube
Der Stern unserer Liebe

YouTube
@kd
Ano - tam šlo o ty lípy.
@lactarius Jsme holt v Česku. Tady se z písně prostitutky, že nepracuje v neděli, stanou Děti z Pirea, z písně o nabíjení brokovnice je v zátoce naší celej den stín a z hvězdy se zase stanou lípy. Český překlad má styl Čendy.
@kd Já překladatele chápu - jde o náladu melodie.
V Česku. Z lítosti nad darovanou láskou se stane výzva k vyvalení sudů, že?
Pokud se ti v Česku nelíbí, není nač čekat!
@lactarius Až rozkvetou lípy, roztočí se pípy. Houpyhou, s koblihou, na vlnách se keňu houpá. Pěkný den vespolek.
@kd
"Škoda lásky" je naopak česká písnička, ty nedouku.
@lactarius Jejda, to jsem vůbec nevěděl. To je pro mě naprosto nová informace. Děkuji souško učitelko.