Recenze #Fedora44 očima uživatele Mintu/Ubuntu, co na to říct..... a jo, fakt vím, kdo je Christopher Barnatt a jeho #ExplainingComputers, o to víc to nechápu, ale asi jsem úplně zdegenerovanej 😃 https://www.youtube.com/watch?v=QUZR-J3XBX4
Fedora 44: Leading-Edge Linux?

YouTube
Tak jo, asi to nakonec chápu, bere to očima Windows uživatele, moje chyba. Je pravda, že ti asi mají z terminálu fóbie 😉 Sorry za unáhlený komentář, ale nechám ho tu 😁

@electric Zrovna jsem se dokoukal a chtěl jsem se zeptat, co je špatné na tom kritizovat problémy s instalací proprietárních ovladačů. Instalátor se kvůli nVidii sesype a pak se musí ovladače instalovat přes terminál. V tom má pravdu, že v roce 2026 by to mohlo fungovat lépe.

A s jeho kritikou podivného tlačítka vlevo nahoře v Gnome nemůžu jinak než souhlasit. By mě zajímalo, proč to někomu přišlo jako dobrý nápad.

@mkyral Ty nepoužíváš GNOME, že? 😋
@electric Ne. Jak to víš? 😎
@mkyral No protože kdybys ho používal, tak by ses na tohle vůbec nemohl zeptat 😂 Kdyby tam to tlačítko nebylo, tak je to úplně jedno, ta funkce se dá vyvolat dalšími třemi způsoby 😁
@mkyral Ale jo, ten můj první komentář byl mimo, já jsem totiž úplný protipól toho co říkal, to že Fedora používá pouze svobodný sw a vanilla GNOME mi naprosto vyhovuje, prostě si to pak nastavím přesně tak, jak to vyhovuje mně osobně.

@electric Jako tomu rozumím. Ale třeba i v KDE se vývojáři snaží odladit nějaké optimální výchozí nastavení, které bude vyhovovat většině uživatelů a ti ostatní mají možnost si to libovolně přenastavit.

Tady ale právě přemýšlím nad tím, proč dávat tlačítko vlevo nahoru a pak další dolů doprostřed. Takové malé mučeníčko neznalého uživatele.

@mkyral Stačí dvakrát stisknout Super tlačítko, nebo použít gesto a jsi v tom karuselu všech aplikací taky, vůbec ta tlačítka nepoužívám, ale jo, mohlo by to být pod jedním.
@electric Já si bohatě vystačím s Alt+F2 a do okýnka začít psát název aplikace.
@mkyral Myslíš něco jako tohle? 😁
@electric Jo jo, vím, že to tam taky máte. Jen to nemám roztahané přes celou obrazovku 😄