Fedík běží, všechny technické a designové věci jsou za mě v tuto chvíli dotažené…
Ještě večer mrknu na návrh korektorů, a nechám to teď pár dní běžet, ať si to sedne.
Fedík běží, všechny technické a designové věci jsou za mě v tuto chvíli dotažené…
Ještě večer mrknu na návrh korektorů, a nechám to teď pár dní běžet, ať si to sedne.
Fedik - Fediverse onboarding guide and catalogue
The Fediverse is a universe of connected, independent social networks — rather than one company, it’s made up of thousands of servers that talk to each other.
It’s a vast space, almost interstellar. So you don’t get lost, Fedik’ll be your navigator: you pick a ship, land on the right planet and set up a base there. Then you assemble a crew — the people you want to follow.
Tak už jsem to pustil se vším všudy.
Fediverse je vesmír propojených nezávislých sociálních sítí — místo jedné firmy ho tvoří tisíce serverů, které si spolu povídají.
Je to obrovský prostor, skoro jako ten mezihvězdný. Aby ses neztratil, provede tě Fedík jako navigátor: vybereš si loď (aplikaci), přistaneš na správné planetě (instanci) a založíš si na ní základnu (účet). Pak sestavíš posádku — lidi, které chceš sledovat.
Projekt Fedík.online už spěje k vydání!
Včera jsem dopiloval proces, udělali jsme textové korektury, dovychytávky designu…
Dnes už zbývá jen poslední feature, kterou jsem nemohl udělat dřív, než budou finální verze textů, update datových souborů a půjde to ven…
Jen se bojím, abyste nebyli zklamaní, protože ve finále tenhle web vlastně vůbec nebude pro vás, ale pro budoucí generace Fediversanů…d8-D
To něco bude onboarding nováčka do Fediverse a vypadá to moc dobře. A nemyslím si to jen já, ale i několik lidí, s kterými už jsem to konzultoval.
Technicky zbývá dodělat jedno propojení pohledu do průvodce a pak už by to mělo být jen na korektorech.
Přiznám se, hrozně se těším, co na to řeknete…d8-D
Tak jsem kecal… konečně jsem si uvědomil, co mi tam vlastně chybí, a budu na tom ještě muset trochu popracovat.
Snad to stihnu do víkendu, kdy by se na webík měli vrhnout korektoři…d8-o
Průvodce fediversem, na kterém jsem teď v posledních dnech pracoval, je technicky hotov a mají ho v rukou korektoři, aby ho jazykově zpřístupnili i lidem vládnoucím nejen češtinem, ale i češtinou.
Tak nějak si myslím, že se vám to bude líbit, a nerad bych, abyste mi vičýtaly nějakí to nesprávní y.