#Dnes3Dtisknu lineární ložiska pro šuplíky. Při dělání něčeho úplně jiného jsem narazil na zadrhnutý šuplík a s vědomím, že takhle už to dál nejde jsem se snažil vyčistit pojezdy. Pro celkem dlouhé době všech možných pokusů zbavit to podivných nánosů jsem si řekl, že takhle už to dál nejde, vyndal šuplíky, odmontoval pojezdy a pokusil se je rozebrat a vyčistit. K mému překvapení byly plasty v lineárních ložiscích naprosto rozlámané a to nejen u denně používaného šuplíku, kde se v podstatě postupně rozmazaly úplně všude (a čištění je na hodiny práce), ale i šuplíků téměř nepoužívaných. Nakonec se mi z dvanácti kusů povedlo vcelku vytáhnout jenom jeden. Pár pokusů a už mám tištěnou variantu z ASA, která snad pár dalších let vydrží. Teď ještě další plastový díl, který slouží jako ucpávka a tlumič, těch jsem zachránil víc, ale některé se taky rozpadly. Proč kurva někdo udělá většinu části kovových a pak ušetří pár centů na mizerném plastu?








