Zmiňoval jsem, že chci vyzkoušet Obsidian Headless Sync pro generování webu ze svých poznámek v Obsidianu. Kdyby vás to někoho zajímalo, tady jsem v rychlosti sepsal své dosavadní postřehy (@vancura 👋): https://diskutuj.digital/t/tip-obsidian-headless-sync-jako-cms-pro-web/1729
Tip: Obsidian Headless Sync jako CMS pro web

Ahoj! Rád teď používám poznámkovou aplikaci Obsidian a říkal jsem si, že by bylo pěkné ji používat jako „CMS“ pro některé mé weby. Tedy mít možnost upravovat texty na webech přímo v Obsidianu, na telefonu i na desktopu. Dřív by to bylo trochu komplikované, ale nedávno Obsidian vydal funkci Headless Sync, která to hodně usnadňuje, protože umožňuje stáhnout obsah z Obsidianu kdekoliv, například na serveru. (Funkce je zatím beta.) Příprava Sejf (vault), který chcete takhle používat, musí být sync...

Diskutuj.Digital
Tady je pak případně vidět, jak jde z Markdown postů poskládat jednoduchý statický web včetně vlastních Markdown tagů. Next.js je pro statický web asi trochu netradiční volba, ale jsem v něm produktivní, React/JSX se mně dobře používá jako šablonovací jazyk a výsledek samozřejmě funguje i bez JavaScriptu. Nasazuje se do GitHub Pages. (Konkrétně tahle verze používá lokální podklady, netahá je živě z Obsidianu.) https://github.com/zoul/zoul.cz
GitHub - zoul/zoul.cz: My personal website

My personal website. Contribute to zoul/zoul.cz development by creating an account on GitHub.

GitHub
@zoul @vancura headless obsidian zní dobře ještě jsem ho nezkoušel. Obešel jsem si to přes git pluginy. Na můj usecase kde mi Claude na serveru dopisuje do mého vaultu data mi tohle stačí. Ale je tam trochu delay…