A takto zábavné věci čas od času dělám v práci! 😃🙏

Ovládání PTZ kamer (v podstatě se jedná laicky o robotické kamery 🤖) na koncertu.

Byli jsme 2 operátoři na 4 kamery a k tomu ještě dva živí kameramani. Jeden vedle s dlouhým objektivem na stativu a kameramanka s bezdrátovou kamerou.

Práce pro https://genlive.pro to byla opravdu zábavná. ✌️

#genlive #genlivepro #ptz #sony #fr7 #am7 #camera #cameras #livestreaming #proav #livevideo #video #videoengineering #blackmagic #blackmagicdesign #atem #o2universum #o2arena #prague #praha

@tensob_ to je super, já hned po škole nastoupil do Technocrane, kde se vyrábí kamerové jeřáby pro filmový průmysl.
https://www.supertechno.com/supertechno-in-film
Byla tam skupina mechaniků a já byl ve skupině elektroniků a drátovali jsme řídící skříně. Tady autentické foto kvality roku 2006
@tatageek
Technocrane samozřejmě znám ale nepracoval jsem s ním, byť bych rád. (Jsem spíš technik streamingových a grafických systémů)
To musela být super zkušenost! Zůstal si nějakým způsobem v oboru?
@tensob_ pak už jsem se nikam k filmové technice nedostal. Ale to bude tím, že jsem posledních 20 let nezměnil zamestnavalete.
@tensob_ dobrá zkušenost by to byla, kdyby na servis do světa nejezdilo jen pár techniků.
Jinak pokud by se člověk dostal na různá místa po světě, kde se zrovna porouchal jeřáb, to by byla jiná.