Teplota na měřící stanici ČHMI Doksany dnes dosáhla zatím 40.8°C (před chvílí se mluvilo o jen 40.6°C), čímž padl dosavadní absolutní rekord pro Českou republiku. Teplota 40°C byla překročena ještě na měřící stanici Husinec v Řeži u Prahy.
https://www.chmi.cz/namerena-data/data-z-mericich-stanic/tabulka-teploty

#czech #vedra #climate #pocasi #teplota #chmi

Tabulka teploty

Tabulka teploty u měřících stanic

CHMI.CZ
Tak už 40,9 °C
@xChaos
😳 to je síla
@archos Vláda mlčí k tomu, že by se vůbec něco dělo.
@xChaos No jo, Macinka klimatickou změnu ukončil už V listopadu 🤷
@xChaos @archos Kdyby vláda "jenom" mlčela: Havlíček se právě teď chlubí odkladem smlouvy o snižování emisí metanu o tři roky.
@xChaos @archos Vláda? Jaká? My žádnou teď nemáme. Jen bandu pomstychtivých a mocichtivých blbečků.
@mkyral @xChaos @archos SPD potřebovalo prachy pro předsedu a funkce, Motoristé funkce a pozice ve státní správě pro všechny své členy (1600 asi tak) a Babiš potřebuje prachy pro Agrofert, Hartenberg a své spolupachatele.
Dost mi to připomíná poslední léta před rokem 1989 včetně hesel a ustálených frází.
@Petr90 @xChaos @archos Babiš hlavně potřeboval imunitu a až pak ty dotace.
@mkyral @xChaos @archos Ano, na tu jsem zapomněl.

@mkyral @Petr90 @archos ono je příznačné, jak se o tom dnešním teplotním rekordu mluvilo ve zprávách: ty Doksany jsou uprostřed polí, není tam žádný stín, je tam dlouhodobě teplo a tak. Prostě snaha o "vyváženost", pro jistotu, aby je nezrušili.

Taky nevím, proč skončili u 40.8°, když v tabulce na webu bylo nakonec 40.9° ... může to být něco se zaokrouhlováním, nebo tak...

@xChaos @Petr90 @archos Spíše setrvačnost - v době přípravy zprávy to tak bylo.