Dziesięciu Australijczyków wnosi sprawę przeciwko rządowi do ONZ w sprawie eksportu paliw kopalnych

Dziesięciu obywateli Australii wystąpiło przeciwko rządowi w ramach postępowania przed Organizacją Narodów Zjednoczonych, zarzucając mu naruszenie praw człowieka poprzez eksport paliw kopalnych. Wnoszą oni, że działalność ta przyczynia się do zmian klimatycznych, co z kolei narusza podstawowe prawa…

https://news.uluru.space/article/2479?utm_source=mastodon&utm_medium=social&utm_campaign=auto
#PrawaCzłowieka #Energia #Klimat #Onz

Dziesięciu Australijczyków wnosi sprawę przeciwko rządowi do ONZ w sprawie eksportu paliw kopalnych

Dziesięciu obywateli Australii wystąpiło przeciwko rządowi w ramach postępowania przed Organizacją Narodów Zjednoczonych, zarzucając mu naruszenie praw człowieka poprzez eksport paliw kopalnych. Wnoszą oni, że działalność ta przyczynia się do zmian klimatycznych, co z kolei narusza podstawowe prawa ludzi. Sprawa jest uznawana za przełomową, ponieważ może ustanowić prawne powiązanie między zobowiązaniami w zakresie praw człowieka a handlem paliwami kopalnymi. Autorzy pozwu dążą do pociągnięcia rządu do odpowiedzialności za skutki środowiskowe i społeczne wynikające z eksportu surowców energetycznych.

news.uluru