„Nevím, proč bychom se donekonečna měli omlouvat,“ říká průvodce Památníku Kounicových kolejí Jan Jandl k otevírání otáz

Tón: : mírně negativní
#česko #gdelt #jandl #němci #odsun

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proc-se-mame-porad-omlouvat-Historik-Jandl-o-sudetskych-Nemcich-792718

Proč se máme pořád omlouvat? Historik Jandl o sudetských Němcích

„Nevím, proč bychom se donekonečna měli omlouvat,“ říká průvodce Památníku Kounicových kolejí Jan Jandl k otevírání otázky sudetoněmeckého odsunu. Vysvětluje, proč považuje česko-německou deklaraci za definitivní tečku, a upozorňuje na zákulisí diplomacie z roku 1997, kde se na německé straně podle něj pohybovali lidé s nacistickou minulostí.

ParlamentníListy.cz