Dnes od 18.00 se koná další zastupitelstvo #Jesenice. Tentokrát je na programu řada smluv o budoucí výstavbě, zejména smlouva s ŘSD o dálnici D3.

https://mujesenice.cz/zm%2D02%2D2026%2Ddne%2D10%2D06%2D2026/d-18322/p1=18434

ZM 02/2026 dne 10.06.2026: Podklady jednání 2026: Město Jesenice

Zastupitelstvo vzalo na vědomí zápisy kontrolního a finančního výboru a schválilo účetní závěrku města za rok 2025.

Zastupitelstvo schválilo rozpočtové opatření, které zahrnuje vrácení nevyužité části dotace z OPJAK pro ZŠ Jesenice, navýšení částek pro nepedagogické pracovníky škol a vyhrazení prostředků na rekonstrukci zdiměřické kapličky.

Zastupitelé schválili dar 250 000 Kč na opravu zdiměřické kapličky. O kapli se od roku 2022 stará farnost z Kunratic.

Zastupitelstvo schválilo odkup pozemku v ulici Šeříková za symbolickou cenu. Následně schválilo odkup pozemku za symbolickou cenu s basketbalovým hřištěm u sportovního areálu ve Zdiměřicích. Zastupitelstvo schválilo prodej části připloceného pozemku v ulici Oblouková.

Následovala smlouva o spolupráci na Centru služeb Jesenice, které má kombinovat polikliniku a domov pro seniory. Vznikne v nezastavěné části Říčanské ulice. Orodoval jsem za zapojení veřejnosti během navrhování projektu.

Následovala smlouva o spolupráci na Centru duševního zdraví na křižovatce ulic Budějovická a Průhonická. Zároveň dojde ke směně části pozemků, která umožní zřízení chodníku přes Průhonickou.

Zastupitelstvo schválilo smlouvu o spolupráci na výstavbu v lokalitě Jesenice - Lázeňská, celkem 19 rodinných domů v první fázi. Mělo by dojít k propojení ulic Návětrná a Lázeňská.

Následovalo jednání o smlouvě s ŘSD o dálnici D3. Pokud by ŘSD neplnilo smlouvu, Jesenice prakticky nemá možnost se domoci nápravy. Potvrdil to i právní zástupce města.

Na zastupitelstvu vystoupil z veřejnosti i Radim Fišer, zastupitel Suchdola a spolupracovník ŘSD. Zastupitelstvo smlouvu schválilo, zdržely se 2 zastupitelky.

Zastupitelstvo schválilo směnu hranic katastru s Vestcem. Zmenší se tím zuby na hranicích obcí. Vyměněny budou jednotky pozemků. Zároveň bylo schváleno memorandum o dalších směnách v budoucnu. Na předvedených pozemcích přestane platit územní plán a bude se to muset dořešit v další změně územního plánu. Zároveň dojde k "přestěhování" jednoho obyvatele do Jesenice.

Zastupitelstvo schválilo, že v dalším volebním období bude 21 zastupitelů.

Alexandra Kocková předložila na program bod k situaci ohledně hotelu Gazda Family. Sousedé si opakovaně stěžují na hluk. V záležitosti už proběhla i komunikace města s ombudsmanem. V podstatě jde o občanskoprávní spor, do něhož město nemůže prakticky zasahovat.

Na závěr zastupitelstvo vyjádřilo soustrast pozůstalým po úmrtí bývalé zastupitelky Sylvy Markové.
Zdeňka Pašková žádá o informování o provozní době hřbitova.
Poznámky ze zastupitelstva 10. 6. 2026: nové projekty v obci i smlouva k D3 – Strana zelených