Dnes od 18.00 se koná další zastupitelstvo #Jesenice. Tentokrát je na programu řada smluv o budoucí výstavbě, zejména smlouva s ŘSD o dálnici D3.
https://mujesenice.cz/zm%2D02%2D2026%2Ddne%2D10%2D06%2D2026/d-18322/p1=18434
Dnes od 18.00 se koná další zastupitelstvo #Jesenice. Tentokrát je na programu řada smluv o budoucí výstavbě, zejména smlouva s ŘSD o dálnici D3.
https://mujesenice.cz/zm%2D02%2D2026%2Ddne%2D10%2D06%2D2026/d-18322/p1=18434
Zastupitelstvo vzalo na vědomí zápisy kontrolního a finančního výboru a schválilo účetní závěrku města za rok 2025.
Zastupitelstvo schválilo rozpočtové opatření, které zahrnuje vrácení nevyužité části dotace z OPJAK pro ZŠ Jesenice, navýšení částek pro nepedagogické pracovníky škol a vyhrazení prostředků na rekonstrukci zdiměřické kapličky.
Zastupitelé schválili dar 250 000 Kč na opravu zdiměřické kapličky. O kapli se od roku 2022 stará farnost z Kunratic.
Zastupitelstvo schválilo odkup pozemku v ulici Šeříková za symbolickou cenu. Následně schválilo odkup pozemku za symbolickou cenu s basketbalovým hřištěm u sportovního areálu ve Zdiměřicích. Zastupitelstvo schválilo prodej části připloceného pozemku v ulici Oblouková.
Následovala smlouva o spolupráci na Centru služeb Jesenice, které má kombinovat polikliniku a domov pro seniory. Vznikne v nezastavěné části Říčanské ulice. Orodoval jsem za zapojení veřejnosti během navrhování projektu.
Následovala smlouva o spolupráci na Centru duševního zdraví na křižovatce ulic Budějovická a Průhonická. Zároveň dojde ke směně části pozemků, která umožní zřízení chodníku přes Průhonickou.
Následovalo jednání o smlouvě s ŘSD o dálnici D3. Pokud by ŘSD neplnilo smlouvu, Jesenice prakticky nemá možnost se domoci nápravy. Potvrdil to i právní zástupce města.
Na zastupitelstvu vystoupil z veřejnosti i Radim Fišer, zastupitel Suchdola a spolupracovník ŘSD. Zastupitelstvo smlouvu schválilo, zdržely se 2 zastupitelky.
Zastupitelstvo schválilo, že v dalším volebním období bude 21 zastupitelů.
Alexandra Kocková předložila na program bod k situaci ohledně hotelu Gazda Family. Sousedé si opakovaně stěžují na hluk. V záležitosti už proběhla i komunikace města s ombudsmanem. V podstatě jde o občanskoprávní spor, do něhož město nemůže prakticky zasahovat.