Po delší době návštěva u paňmámy a pantáty, 88 a 84 let. Shrnuto v kostce:
- Pan Babiš přeci nepotřebuje být v politice, aby vydělal. Má sám dost. Jsem neobjektivní, zaujatý a závidím mu peníze 😄
- Myslí to s námi dobře, i když s tím hnízdem asi přestřelil. Ale jak je možné, že ho do roka žádný soud neodsoudil.
- Všechny neziskovky platí stát a to není dobře. Ať si najdou jinou práci.
- My se Putina nebojíme, protože by nás nikdy nenapadl. Takže proč bychom měli zbrojit. Jen tím dáváme vydělat zbrojařům, podporujeme budoucí válku a zbytečně provokujeme.
- Fiala zpronevěřil prachy ze záložny a teď celou jeho rodinu financují nějaké Barmské ženy (pozn. je myšlen spolek Barmské centrum).
A ta kauza Bitcoin a Dozimetr...

Nezlobím se na ně. Informace mají z různých zdrojů, dost pomíchané a některým věcem vůbec nerozumí. Pokusil jsem se tedy trochu o osvětu a vysvětlil co je vlastně tzv. nezisková organizace včetně toho jak mohou být financované. Dále klidně trval na tom, že Putin je masový vrah a válečný zločinec, russko bylo, je a bude vždy nenasytný agresor.
Ví, že na Babiše mám už roky konzistentní názor, čili jej považuji za šmejda, podvodníka, lháře, StBáka a není pro mne ani rodinu vzorem podnikatele. Kdo si s ním zadá nebo jen podá ruku, je na stejné úrovni.
Howgh.

A včil mudrujte 😜

@vldysek
Jsem na tom podobně, sic jsou asi o 10 let mladší.
Oni za své názory nemohou, když vezmeš jak silná je dezinfo-kampaň třeba na FB atd. (i Seznam.cz). Podle odhadu to jsou ve východním bloku, kde jsou lidi nejlépe ovlivnitelní díky nevzdělanosti, desítky tisíc účtů, sám jsem tomu nechtěl věřit.

Co je smutnější jak ty moji rychle zapomněli na komouše, co nám dělali, mne nenechali dostudovat, matku studovat malování a mnoho dalšího.

Už 10 let si, i přes to co se děje kolem, žijeme nad to co doopravdy vyděláme a neskutečně bohatneme (podle statistiky mnohem rychleji než třeba Němci), už jen dle deficitů rozpočtu. Díky tomu máme pořád i platy tam kde jsou. Ona ta ekonomika je taková spojitá nádoba.
Dříve se říkalo že toto jednou zaplatí naše vnoučata, teď už je jasné, že to začne Husákovimi dětmi a jejich (i mým) důchody.

Informace mám od spolužáka, je Xtý nejvyšší v radě ČNB a řekl bych, že přehled má, moje investice zachránil mnohokrát. Ani Trumpeta mne zásadně nezpůsobil ztráty.