Co tam? Jakaś migracja od Elona chyba znowu nadciąga. Jest tu ktoś nowy, kto pomylił Mastodonta z Bluesky i nie może znaleźć teraz kolegów? Prosze się zgłaszać :P
@wonziu A co tym razem odwalił Elon?
@szkodnix nie wiem, nie śledzę, widzę tylko, że jest migracja.
@wonziu No nic, czekamy na rozwój wypadków 😄

@szkodnix Elon odwalił tyle, że jego kandydat został prezydentem, a sam Musk będzie kierował departamentem oceny efektywności gospodarki (w skrócie DOGE - nie żartuję). Poza tym przebąkuje się coś o połączeniu Twittera z trumpowskim Truth Social, ale to może być plotka.

Do tego niedawne zmiany w widoczności blokowanych osób (teraz widać nasze posty, ale nie mogą wejść z nami w interakcję) nie przysporzyły mu popularności, choć akurat tutaj nie mam jednoznacznego zdania.

Do tego kilka podmiotów (w tym Guardian) publicznie powiedziało, że nie będzie już publikowało na Twitterze, a niektórzy wprost pisali, że można ich znaleźć na Bluesky. I umywalka zaczęła pękać.

@wonziu

@SceNtriC @wonziu No to ładnie pieprzneło ​

To sprawdzimy jak tam z nowym narybkiem na Fedi.
@SceNtriC @szkodnix
jak dopiero Elon mający zająć jakąś HGW na ile realną pozycję w niewiadomo na dobre czym, a nie wciskanie w timelajn hajlujących ludzi, Alexów Jonesów, Bosaków, Braunów, zepsucie algorytmu itd. - to szczerze mogli tam sobie nadal na tym twitterze siedzieć :P Tym bardziej się nimi brzydzę :P

@wonziu to masz podobne odczucia jak ja wtedy, gdy wybuchla afera ze zwolnieniem niepelnosprawnego pracownika Twittera, Haraldura Thorleifssona ;) zwolniony i publicznie upokorzony oraz wykpiony przez Elona, a ludzie tam jeszcze doplacali za niebieskiego checka, ktory nic nie znaczyl 😂

@SceNtriC @szkodnix

@emill1984 @SceNtriC @szkodnix

ja miałem prozaiczny problem - myslałem, że John Carmack porzucił socjalki, albo nawet z dech. Bo followowałem go od zawsze. Tak samo paru innych devów i osób.
Jak się dowiedziałem, że po prostu wszystko się zaczyna pierdzielić i nie widziałem jego wpisów, a nawalał nimi jak zawsze, w zamian za co miałem wszystkie szalone ranty i szurów na timeline - adios ptakos :P

@wonziu kurde, zebrałeś tu niezłą liczbę followersów ale tu jest normalnie wajb w stylu „tymczasem w alternatywnej rzeczywistości” :D
@Antares tu jest dosłownie 7 osób :P
@wonziu czyli Elon ma swoje boty a Ty swoje :D
@Antares tak średnio, to zwyczajnie martwe konta.
@wonziu @Antares klasyk. Utworzenie konta, śledzenie paru osób, a po paru odwiedzinach daje sobie spokój bo za miało tu ludzi
Myślę że minimum połowa użytkowników Mastodona tak kończy

@roshless widzę optymistę - ja bym powiedział, że 99% użytkowników :P

@Antares

@wonziu melduje się. Mózg boli od X.

@wonziu A będzie Pan kiedyś na Bluesky? Po wyborach cała fala osób z zachodu, które śledzę tam poszły. Widzę, że z Polskiego giereczkowa dużo osób potworzyło też tam konta. W sumie już niewiele brakuje, żebym mógł całkowicie porzucić Elonowo.

https://bsky.app/starter-pack/pannindyk.nindyki.pl/3laugww75dh2n

Polskie giereczkowo

Join the conversation

Bluesky Social
@yeradd tak średnio :P Nic mi tak nie pomogło w zerwaniu z socjalkami jak Mastodont :P