Proč další úřad? Stát tak chce zajistit intenzivnější kontroly technického stavu vozidel. Ty sice zpravidla mívají platnou STK, ale ne na všechny stanice STK se podle ministra dopravy dá v tomto ohledu spolehnout. Místo toho, aby stát od stanic technické kontroly vyžadoval stoprocentní kontroly vozidel, zřídí raději od 1. července příštího roku novou Inspekci silniční dopravy, která bude dělat to samé co stanice STK.

Rozumíte tomu?

#politika #stk #kontrola #urad #stat #inspekce #doprava

@Boldnews_cz Vlastně docela jo. Stanice STK jsou často vlastněné "nedotknutelnými" a je to státem garantovaný byznys. Navíc vyměnit STK za něco jiného, by vedlo ke stejnému výsledku.

Akorát je to celý zbytečný, protože STK jsou nedotknutelné a nikdo nikdy nepřizná, že jsou úplně k ničemu.

@scobra1cz @Boldnews_cz pokud stát něco vyžaduje, má si to zařídit sám, dat to soukromníkům je cesta do pekel. Viz STK, exekuce a podobně.