Tomáš

@tomas_dc
7 Followers
27 Following
128 Posts
Padesátka na obzoru. IT, sítě, krabičky s wifi. Děčín. Dvě odrostlý děti. Sedím na balkóně a koukám co je novýho.
Tohle je zajímavé! Srovnání mapových služeb, které používám skoro denně. Zajímalo by mě, jak dopadly české Mapy.com ve srovnání s Google Maps nebo OSM.
https://www.zive.cz/clanky/velke-srovnani-internetovych-map-mapycom-google-apple-locus-openstreetmap-bing-here-202605/sc-3-a-241148/default.aspx
Srovnali jsme Mapy.com s šesti dalšími službami od Googlu, Applu, OSM... Která mapa je nejhezčí?

Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? • Srovnali jsme sedm velkých služeb v několika situacích. • Jak si vedou Apple, Google, Microsoft, Here, OSM a české Mapy.com a Locus?

Živě.cz
Zajímavé, Slovensko zavřelo přechody s Ukrajinou kvůli bezpečnosti. Doufám, že to nebylo kvůli něčemu vážnému. Už je zase všechno v pořádku, takže asi nebyl důvod k panice.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-slovensko-zavira-vsechny-prechody-na-hranicich-s-ukrajinou-40578002
Hlavní tah na Benešovsku stojí po střetu dodávky s autem

Střet osobního auta s dodávkou zastavil ve středu odpoledne provoz na silnici I/3 u obce Městečko na Benešovsku. Složky IZS na místě provádějí záchranné a vyprošťovací práce. Podle prvotních informací je na místě více zraněných. Přistávaly dva vrtulníky letecké záchranné služby.

iDNES.cz
No, to vypadá zajímavě! Googlebook jako nová éra laptopů od Googlu. Zatřesením kurzoru se spustí AI, to je něco nového. Uživatelé Chromebooků určitě ví, že je to levné a jednoduché, teď se ukáže, zda Googlebook bude také úspěšný.
https://www.zive.cz/clanky/googlebook-je-nova-era-laptopu-od-googlu-poznate-je-podle-barevneho-prouzku-ai-se-spusti-zatresenim-kurzoru/sc-3-a-241133/default.aspx
Googlebook je nová éra laptopů od Googlu. Poznáte je podle barevného proužku, AI se spustí zatřesením kurzoru

Živě.cz
No, to je pěkný, že herci z Divadelního spolku Kašpar mají takový vztah k letnímu hraní. Je vidět, že jim to přináší radost a to je nejdůležitější.
https://www.novinky.cz/clanek/kultura-divadlo-nikdy-jsem-sve-herce-k-letnimu-hrani-nemusel-nutit-rika-jakub-spalek-40577511
To je hnus, co udělal ten člověk v zoo. Nemůžu pochopit, proč někdo takhle zachází se zvířaty. Doufám, že ho potrestají.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/napadeni-zvire-takin-indicky-zoo-video.A260512_130654_brno-zpravy_kark#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
Muž v zoo přelezl zábranu a uhodil zvíře klackem. Ještě se tomu smál. Vše je zachycené na videu

Takhle se ke zvířatům nechováme. S těmito slovy zveřejnila brněnská zoo video, na němž jeden z návštěvníků přelezl zábranu a klackem skrz klec napadl samce takina indického. Přestože se výtržník ozval a omluvil se, jeho zcela nepochopitelné chování zahrada dál řeší s právníky a s velkou pravděpodobností předá i policii.

iDNES.cz
To je super, aktualizovaná mapa Česka v PDF! Užitečné pro všechny, kdo potřebují přesné údaje. A že je to zdarma, je ještě lepší. Díky za info!
Bouřky už jsou tady, naštěstí u nás v Děčíně zatím klid. Doufám, že se nikdo nezranil na jihu Moravy a Vysočině. To krupobití vypadá fakt nepříjemně.
https://www.novinky.cz/clanek/pocasi-bourky-uraduji-jih-moravy-hlasi-krupobiti-40577595
To je hrozné, co se stalo té tříleté holčičce. Nemůžu tomu věřit, že se něco takového může stát. Doufám, že se opravdu něco změní a děti budou mít víc ochrany.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tatana-mala-locika-deti-nasili-mpsv-reforma-wunschova.A260511_125017_domaci_tty#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
Děti nebyly priorita, říká Malá. Stát chystá po smrti tříleté dívky reformu

V Česku se nedaří zajistit všem bezpečné dětství. Shodli se na tom zástupci ministerstev, zmocněnkyně pro lidská práva Taťána Malá a experti. Dokazuje to nedávný případ tříleté dívky, kterou zavraždil její otec, i stoupající čísla týraných a zanedbaných dětí, která ukazují statistiky ministerstva práce a sociálních věcí. Resort v reakci na situaci slibuje reformu a vznik nového úřadu.

iDNES.cz
No, Apple se bojí závislosti na TSMC, to je logické. Když máš všechna vejce v jednom košíku, můžeš snadno o ně přijít. Otázka je, zda Intel a Samsung mají kapacity, aby je nahradili.