Včera jsem také poprvé vyzkoušel nohou helmu Kappa KV33 Wizzard. A tak ji porovnávám s tou původní - Kappa KV56.

+ mnohem tišší
+ konečně se slunečním štítem
+ se sluneční clonou se dá jezdit skoro pořád (není tak tmavá)
+ subjektivně větší zorné pole
+ ladí k oblečení a motorce 😍

- o cca 100g těžší

Měl jsem na hlavě i Airoh Commandera 2 (v tuhle chvíli drahá) a Airoh Bandita (nesedla mi)...

#krizestrednihoveku #honda #transalp #transalp700 #motorka #motorcycle #motorcycles
Baťůžek (spolujezdec) říkal, že se nejspíš do stávajících kufrů nedokážeme sbalit. Nestačí jí jejích 48 litrů. 🤷‍♂️😄

Tak jsem se dnes brzy ráno 200 km projel na motorce, udělal obchod a navýšil tím kapacitu kufrů z 92 litrů na nových 138 litrů. 🤣

Safra, to už bychom se měli vejít, ne? 🤪

#krizestrednihoveku #honda #transalp #transalp700 #motorka #motorcycle #motorcycles

Pri Odoríne havarovala motorkárka, s viacerými zraneniami ju previezli do nemocnice.

#odorin #nehoda #motorka

https://m.facebook.com/noviny.sk/posts/pfbid02gJgDTcCRKKNFd9Rjp18TBafsBqBMWYQK6Jvhv9RNC3qJSuBdDRBgSf3GEd9mnYfHl

Před chvílí jsem se vrátil z podvečerní projížďky. Cestou bylo krásně cítit seno, a v jednu chvíli také prasečák.

Potkal jsem jednoho zajíce, jednu lišku, jednu srnku a dva blbce v autech.

#krizestrednihoveku #honda #transalp #transalp700 #motorka #motorcycle #motorcycles
Letos už 1 572 km. 💪 Na začátečníka myslím dobré.

Začínám trénovat delší jízdy, ale zároveň zkoušim pilovat i jízdu v malé rychlosti a otáčení na malém prostoru pomocí counter stearingu, protože na tohle v autoškole není čas.

#krizestrednihoveku #honda #transalp #transalp700 #motorka #motorcycle #motorcycles
Dodělal jsem úpravu elektriky na motorce. Nejhorší byl tenhle konektor - potřeboval jsem ho vypinovat. 🙈 Nakonec se mi to po asi 20 minutách (opravdu!!!) povedlo malým šroubovákem zezadu.

Jako bonus jsem odstranil další dva nepotřebné dráty - snad posledni.

Uff, celkově byla motorka taková pod povrchem zanedbaná. Co se porouchalo, zhruba se opravilo. Co překáželo, to se odpojilo, co zbylo, to se nechalo. 😔

#krizestrednihoveku #honda #transalp #transalp700 #motorka #motorcycle #motorcycles
Po měsíci je hotovo. Displej zrcadlící telefon na mé Hondě Transalp. 😍 Vše funguje, čitelnost dobrá.

Drážák od https://dr2.cz z bazaru za 400 Kč, displej z Aliexpressu JMCQ (6.86", 1280*480) za 1 350 Kč, nová elektroinstalace za cca 150 Kč, uchycení za 0 Kč (díky).

#krizestrednihoveku #honda #transalp #transalp700 #motorka #motorcycle #motorcycles
Slyšíš to pískání? 🤔 Po ohřátí motoru zvuk vychází z pravé strany, snad pod nádrží nebo z horní části motoru.

Nereaguje na otáčky, bez spojky/se spojkou - pořád stejné, oleje dost, ventilátor to není - neroztočil se ještě.

Alternátor? Nějaké falešné přisávání?

#krizestrednihoveku #honda #transalp #motorka #motorcycle #motorcycles
Dnes už mi zbyl čas jen v podvečer, tak jsem si dal jen pár kilometrů kolem komína.

Za tohodle příjemného počasí to byla krásná vyjížďka. 🏍️

#krizestrednihoveku #honda #transalp #motorka #motorcycle #motorcycles