Kedves mindenki! 👋
Indítsunk egy Libre Graphics / nyílt forráskódú grafikai közösséget Budapesten!
Ezt a fiokot azert hoztam létre, hogy megprobaljam összehozni azokat az embereket Budapesten és Magyarországon, akiket érdekelnek olyan kreatív szoftverek, mint a Krita, Blender, Inkscape, darktable, digiKam és más szabad és nyílt forráskódú grafikai programok.
A cél egy barátságos és kötetlen találkozó („törzsasztal”) létrehozása, ahol művészek, illusztrátorok, fotósok, grafikusok, fejlesztők, diákok, egyetemisták, Linux-felhasználók, hobbifelhasználók és kíváncsi érdeklődők találkozhatnak, ötleteket cserélhetnek, megoszthatják workflow-jaikat és projektjeiket, új eszközöket fedezhetnek fel, és segíthetnek egymásnak a tanulásban.
Jelenleg két találkozót tervezek:
• szeptember vége körül
• valamint egy másikat november eleje és közepe között
A pontos időpontok még nincsenek eldöntve — ezeket szívesen egyeztetném azokkal, akiket érdekel az ötlet.
Lehetséges, hogy már június vége körül is lesz egy korábbi találkozó.
Lehetséges helyszínek:
- Kastner Kommunity
- Kelet Kávézó és Galéria
Minden javaslatot örömmel fogadok!
Ha érdekesnek találod az ötletet, kövesd a fiókot, kommentelj, oszd meg vagy írj üzenetet.
#LibreGraphics #OpenSource #Krita #Blender #Inkscape #darktable #digiKam #Budapest #hungary #magyarorszag #magyarország #rawtherapee #linux #graphics #art #magyar