TIP: Je cyklistická přilba opravdu nutná? Co vědět o používání helmy? A proč v Holandsku jezdí bez?

https://kolotipy.cz/2026/06/25/je-cyklisticka-prilba-opravdu-nutna-co-vedet-o-pouzivani-helmy/

CRITICAL MASS

Rudolfinum, středa 29. července v 19:00 SELČ

Cyklojízda Prahou pro všechny: nováčky na kole, rodiny s dětma i otrlé jezdce. Pohodové tempo a dobrá nálada zaručeny.
Pozvi i svý kamarády. Čím víc nás bude, tím víc si to užijem!
Pojď si s náma vydobýt naše místo na silnici!

Nemáš právě k dispozici kolo? Půjč si jedno ze sdílených kol, které jsou v Praze k dispozici. Critical Mass není žádný závod, jízdu zvládneš i na městském kole.

: Critical Mass continues in the new year!
Bike ride across Prague for everyone: newbies on a bike, families with kids and experienced riders as well. Relaxed tempo and good mood guaranteed!
Invite your friends as well. The larger the group, the more we will enjoy the ride!
Come with us and reclaim our places on the street!

You don't currently have a bike available? Rent one of the shared bikes available in Prague. Critical Mass is no race, you can ride it on a city bike just fine

https://akce.nolog.cz/event/critical-mass-10

TIP: Co znamenají na silnici takové ty dvě šipky dopředu doplněné symbolem kola?

https://kolotipy.cz/2026/06/18/tip-co-znamenaji-na-silnici-takove-ty-dve-sipky-dopredu-doplnene-symbolem-kola/

Kompilace: Šach mat, pařící koně a rozbil jsem si hubu

https://vhsky.cz/w/baYzoDDoTDaL9mqjGLJn1P

Kompilace: Šach mat, pařící koně a rozbil jsem si hubu

PeerTube

Ucházelo mi kolo. (Pochopitelně) zadní. Tak jsem koupil novou duši a dnes jsem se ji jal vyměňovat. A kolikrát jsem při tom zmoknul? Aspoň tak pětkrát. 🤦🏻‍♂️

#cyklistika #radfahren #radln #biking #kolo #bike #fahrrad #radl

TIP: Mohu jezdit na kole po přechodu pro chodce? Dají mi auta přednost?

https://kolotipy.cz/2026/06/12/tip-mohu-jezdit-na-kole-po-prechodu-pro-chodce-daji-mi-auta-prednost/

TIP: Kam dát telefon, peněženku a klíče, když vyrážím na kolo?

https://kolotipy.cz/2026/06/10/tip-kam-dat-telefon-penezenku-a-klice-kdyz-vyrazim-na-kolo/

🚵‍♂️ na závěr horská etapa na kolech. Vlakem do Seefeldu, odtud přes kopec do Leutasch a pak po proudu Leutascher Ache zpět do Mittenwaldu. 23 km, 100m nahoru, 390 dolů. Až na pár krátkých úseků mimo silnici. Čtyřletý junior statečně a motivovaně šlapal. Ještě jsme zvládli německou i rakouskou část soutěsky. Na závěr zmrzka. Optimální.

#cyklistika #radfahren #radln #biking #kolo #bike #fahrrad #radl #vvyletnici #vvanderer

Dnes je až do Vánoc poslední svátek, tak je potřeba toho patřičně využít. Hory, jezera, kolo, hřiště, Biergarten. 18 km a nějakých 160m výškových. Malý sportovec nabírá kondici. 💪🏻 Ale hlavně ho to baví. ❤️

#cyklistika #radfahren #radln #biking #kolo #bike #fahrrad #radl #vvyletnici #vvanderer