O kurde... raj...  

#mem #żart #introwertyzm

„Sekretne życie introwertyków” autorstwa Jennifer Granneman to książka, którą warto przeczytać niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz poznawać swoją introwertyczną naturę, czy już dobrze ją znasz, ale nadal odkrywasz jej różne odcienie.

Podczas lektury sam zorientowałem się, że wiele moich cech, które wcześniej uważałem za nietypowe albo dziwne, to po prostu naturalne przejawy introwertyzmu. Zrozumienie tego dało mi poczucie akceptacji.

Książka daje siłę i pokazuje, że z introwertyzmu można być dumnym.
Autorka w przystępny i empatyczny sposób opisuje świat introwertyków. Tłumaczy ich potrzeby, sposób działania i odbierania rzeczywistości. Znalazły się tu także porady dla ekstrawertyków, które pomagają lepiej zrozumieć introwertyczne osoby i nauczyć się, jak z nimi budować relacje oparte na szacunku i zrozumieniu.
To nie tylko poradnik, ale też książka dodająca otuchy. Po jej przeczytaniu łatwiej zaakceptować siebie i poczuć się dobrze w swojej skórze. Zdecydowanie polecam każdemu, kto chce lepiej zrozumieć siebie lub bliskich, którzy są introwertykami.
#książka #książki #ebook #introwertyk #introwertyzm #ekstrawertyk #ekstrawertyzm

💬 Small talk to jedna z tych rzeczy, które dla wielu osób są zupełnie naturalne, ale dla innych stanowią istną torturę. Może i dla Ciebie? Czasem po prostu nie masz ochoty na rozmowy o pogodzie, o prawicowych trollach, czy jałowego pytania zaczynającego się od "co tam u Ciebie?" i marzysz, by w spokoju dotrzeć do celu, nie wikłając się w zbędne gadki. Jednak jak to zrobić, żeby nie być uznanym za mruka czy chama?
#poradnik #smalltalk #rozmowa #komunikacja #introwertyzm
https://marcinkaminski.pl/small-talk/
Jak uniknąć small talku i nie wyjść na gbura? Poradnik - Marcin Kamyk Kamiński

Small talk Cię męczy? Sprawdź skuteczne sposoby na unikanie small talku, które pomogą Ci uniknąć niezręcznych pogaduszek.

Marcin Kamyk Kamiński

👉👈 Znasz kogoś nieśmiałego?

W jaki sposób spędzacie wspólnie czas, rozmawiacie lub wspierasz taką osobę? 🫂 Czy masz swój sposób❓

Poruszyłem ten temat ostatnio w gronie znajomych, co zainspirowało mnie do nagrania tego odcinka. 🙂 Rozmawiamy w nim o tym:

🔹co potęguje nieśmiałość
🔹czy można przezwyciężyć nieśmiałość
🔹jak zdobyć zaufanie nieśmiałej osoby

#polskiPodcast #polskiePodcasty #nowość
#nieśmiałość #introwertyk #introwertyzm

https://open.spotify.com/episode/48r48GrXtH4tYcAHubGc8Yg

Wpis testowy poszedł, to teraz czas na wpis wprowadzający. Nie lubię się przedstawiać, więc napiszę tylko: #perfekcjonizm we wszystkim co robię (dlatego też z niczym nie mogę zdążyć na czas, heh), #introwertyzm (dlatego nie mam przyjaciół, heh), #indywidualizm (dlatego tym bardziej nie mam przyjaciół, heh). Nie znalazłam jeszcze swojego miejsca w świecie, ale nie tracę nadziei. Imienia nie podaję i nie podam, możecie pisać do mnie jak chcecie, choćby nawet "Budyń" czy "Kalafior", tylko dajcie @ we wpisie, żebym wiedziała, że to do mnie.

Nie wiem jeszcze o czym będę pisała, Twittera nigdy nie miałam (w sumie całej reszty typu Instagram, Tiktok, Snapchat też), więc dopiero poznaję jak to wszystko działa.
Twarzoksiążki pozbyłam się dawno temu, z czego bardzo się cieszę.

Co prawda nie jest to moja pierwsza przygoda z Masto, aczkolwiek od tamtego czasu zmieniło się tak dużo, że mogę śmiało stwierdzić, że jest prawie tak, jakby nią była. Sieć się już całkiem rozwinęła, więc może tym razem zagoszczę tu na dłużej niż kilkanaście dni 🙂

Miało być krótko, wyszło chyba ciut przydługo (mam nadzieję, że nie za długo, choć okienko tekstu muszę przewijać). Tym, co dotrwali do końca gratuluję i ściskam 🤗

Hej!

#introduction #introductions

"Prawie nikt nie pisze dobrze o introwertykach. #Ekstrawertycy rządzą światem. To dość dziwne, gdy uświadomić sobie, iż dziewiętnastu na dwudziestu #pisarzy to właśnie #introwertycy. Nauczono nas, byśmy wstydzili się swojego zamknięcia, ale też zadaniem pisarza jest zapuszczanie się w głąb, nie poza."(Ursula K. LeGuin, Urodziny świata)

#cytat #Ursula_K_Le_Guin #introwertyzm

2,5h calla w pracy - moja "bateria spoleczna" wyje na rezerwie 😆 #introwertyzm