Tak naprawdę nie lubię literatury fantasy, więc nie rozumiem dlaczego co jakiś czas skuszę się na jakieś post-apo...
Dziś wjeżdża "Obrońca" G.X. Todd. Ciekawe czy mocno mnie zdołuje.

#książki #czytam

https://www.empik.com/lato-ebook-epub-edith-wfharton,p1519258409,ebooki-i-mp3-p

#book #ebook #goodreads ##bookstagrampl
#książkara
#molksiazkowy
#czytam
#recenzjaksiążki
#czytamirecenzuję

To moje tłumaczenie, pierwsze na język polski.

Postanowiłam poświęcić wakacje na porządkowanie moich spraw: książki, ceramika, zdjęcia. Dwa miesiące miną, jak z bicza strzelił.

Lato - ebook epub

Ponad 2 000 000 produktów w kategoriach Książka, Muzyka, Film, Zdrowie i uroda, Zabawki, Dom i ogród, Elektronika, AGD, Sport. Dostawa 0zł do salonów.

Magia Rowling znowu na mnie zadziałała. Nie ukrywam, że byłem bardziej niż zwykle ciekawy tego, co tutaj znajdę (bo to właśnie książka JKR) i nie zawiodłem się - to miks czarnego i klasycznego kryminału, gdzie bohatera naprawdę da się lubić (i współczuć), choć nie jest to powieść dla wszystkich. Ale czytałem z przyjemnością.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/wolanie-kukulki/opinia/99096088

@ksiazki @bookstodon #książki #czytam #Readlist2026PL #Ksiązkodon #Bookstodon #Fediksiążki

Kontynuacja "cozy" kryminałów o Królowej Elżbiecie II, ale ta część jest już mniej "cozy", bo jest tutaj więcej niegodziwości. Z drugiej strony, to taki sobie kryminał, ale nadrabia to otoczką i dostarczaną wiedzą malarską. Pytanie, czy tego szukamy.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/zbrodnia-w-palacu-buckingham/opinia/98998114

@ksiazki @bookstodon #książki #czytam #Fediksiażki #Książkodon #Bookstodon #Readlist2026PL

Być może to 10-tka trochę naciągana niczym ocena gry "Monsters Inc." w CDA. Ale nie dość, że książka spełniła moje oczekiwania wobec niej, to jeszcze wróciłem myślami do lat nastoletnich i wcześniejszych. Czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. Dzięki, Smugglerze.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/nie-podoba-sie-to-nie-kupuj/opinia/98850416

@ksiazki #książki #czytam #FediKsiażki #Ksiażkodon #Bookstodon #Readlist2026PL #CDAction #Gry #giereczkowo

Kupiłam, bo sama w niej dojrzewałam. Właśnie przyszła, więc zaraz sprawdzę. Ktoś zna?
#czytam #books #komiks

[Na zdjęciu okładka komiksu "Okruchy. Dojrzewanie w postkomunistycznej Polsce" Kasi Babis. Zbliżenie na ścianę bloku z oknami. Z jednego z okien wygląda wydziarana dziewczyna.]

Jeśli ktoś lubi klimat starych angielskich kryminałów, tych bardziej "przytulnych" przedstawicieli tego gatunku, a do tego ciekawi go brytyjska monarchia, to poczuje się tutaj jak w domu. Trzeba uczciwie przyznać, że to bardziej hołd niż rewelacyjna powieść, ale ma swój urok i nie jest takie złe.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/tajemnica-morderstwa-w-windsorze/opinia/98737920

@ksiazki #ksiażki #czytam #FediKsiazki #ksiażkodon #Bookstodon #Readlist2026PL

Nieco się bałem, ale wyszła bardzo satysfakcjonująca książka, w której historia, wierzenia i współczesność są wymieszane w odpowiednich proporcjach i jeszcze coś się dzieje, a wątki są kończone. Być może przesadziłem z oceną (9/10), ale naprawdę wciągnąłem się w historię.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/kuzynki/opinia/98703753

@ksiazki #książki #czytam #FediKsiażki #Książkodon #Bookstodon #Readlist2026PL

Z jednej strony to klasyczna pozycja popularnonaukowa, która faktycznie jest pigułką wiedzy o mechanice kwantowej i powstaniu oraz rozwoju Wszechświata. Dodatkowo Hawking pisze w "dobrotliwy" sposób, nie mając czytelnika za idiotę. Z drugiej - człowiek czuje się głupi, ponieważ tutaj każde zdanie trzeba przemyśleć, jeśli chce się je w pełni zrozumieć, a autor, mimo że próbuje, to tego nie ułatwia w dostateczny sposób. Ale to nadal dobra pozycja.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/krotka-historia-czasu-od-wielkiego-wybuchu-do-czarnych-dziur/opinia/98619620

@ksiazki #nauka #science #ksiażki #czytam #Readlist2026PL #FediKsiażki #książkodon #Bookstodon

Kryminał mający bardzo dużo twarzy, wciągający, ale też męczący na co najmniej kilku polach. Na pewno nie jest to do lekkiej, spokojnej lektury, a i ma swoje momenty horrorowe. Mam niejednoznaczną opinię, ale na kontynuację chyba bym się nie zdecydował.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/kos/opinia/98447754

@ksiazki #książki #czytam #FediKsiażki #Książkodon #Bookstodon #Readlist2026PL